Akwa 37l

(1/2) > >>

matijasz:
Wczoraj założyłem akwa po żółwiac o wymiarach 80/20/25 (dł./wys./szer.) 37litrów jeli sie nie myle..ułożyłem pare kamieni posadizłem moczarkę i "wrzuciłem" salvinie.To akwa przeznaczone jest dla pary naskalników kędzierzawych (Julidochromis ornatus).. Parametry wody: Ph 8, Tww 11*, Two 12*. Jakie roślinki posadzić w tym akwa bo strasznie pusto, a że wysokość akwa 20 cm to bardzo nei wiem..I czy jakieś towarzystwo dodać do nich(służba sanitarna) ?


*-stopnie niemieckie

lukas:
w środowisku nat. naskalników rośliny praktycznie nie występuja ,toteż akwa z tymi rybami nie powinno przypominać podwodnej łąki. Ja raczej zrezygnowałbym już z jakiegokolwiek toważystwa dla tej pary. To bardzo małe akwa i jakiekolwiek nowe ryby będą stale zkłucać spokój terytorialnym naskalnikom.

darq:
Naskalniki nie potrzebuja żadnych roślin i żadnych innych ryb  w małym akwarium. Jeżeli chcesz aby akwarium wyglądało ładniej udekoruj go większą ilością skałek, lub po prostu zrób jakieś fajne tło strukturalne na tylna ścianę akwa.

Harpia:
Dobrze przeczytałam? Chcesz kisić pare julidochronis w 37l.??? Przeciez to jest za małę na kotnik dla narybku tego gatunku a co dopiero dwóch sporych terytorialnych ryb które musza dobrać sie same spośród stada.

Góral:
Cytuj

Dobrze przeczytałam? Chcesz kisić pare julidochronis w 37l.???


hihihi... z wymiarów wynika że jednak w 40 litrach...  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona