Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « czy glonojad zjada ikre kiryskow? :(
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: czy glonojad zjada ikre kiryskow? :(  (Przeczytany 6737 razy)
sunvise
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Luty 16, 2006, 20:39:19 »

nie wiem czymoge trzymac glonojady razem z ikra kiryskow? czy mam je przelozyc do drugiego akwa?
Zapisane
Pawlikus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162



« Odpowiedz #1 : Luty 16, 2006, 21:19:19 »

Najlepiej jak byś przełożył, ponieważ jest taka możliwość, iż glonojady zjadają ikrę kirysków. W końcu ikra ma dobre składniki odżywcze, co przyciąga różne ryby :wink:
Zapisane
sunvise
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Luty 16, 2006, 21:22:47 »

dzisiaj dopiero zlozyly narazie nie ruszaja ale nie wiem co bedzie dalej :?
dzieki za podpowiedz Smiley
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #3 : Luty 16, 2006, 23:42:58 »

ja tez jestem zdania zebys ja przelozyl :!: jak sie za nie wezma to nici z malenkich rybek :!:
Zapisane

8317910

kassiunka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


więcej wody!!


« Odpowiedz #4 : Luty 17, 2006, 09:08:00 »

przeloz koniecznie Wink
Zapisane

72 litry - skalary, kiryski, ramirezka, zbrojniki

60l- pielęgniczki żółte, opaczek, gupiki, red cherry

25l- red crystal, rainbow, white pearl
Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #5 : Luty 23, 2006, 20:29:17 »

Cześć!
Jajka jajkami, a czy moze zaszkodzić narybkowi pływającemu w toni?
Właśnie wrócił do akw. tatuś oderwany od młodziaków (zostały z gniazdem w kotniku) a tu patrzę - coś pływa. I to jest chyba neonek. Maciupci. Nie wiem jakim cudem sie pojawił, ale jest! jeden!
I co dalej?
Czy wiecie, gdzie może być ikra neonowa? Nic nie znalazłam. Może glusiowa zjadła?
Domka
Zapisane
kassiunka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


więcej wody!!


« Odpowiedz #6 : Luty 23, 2006, 22:15:12 »

neonki zazwyczaj tra sie tak, ze ich ikra rozlatuje sie naokolo, nie ma jakiegos skupiska, jajeczka sa porozsypywane w roznych miejscach. Szczegolnie na roslinkach, najczesciej drobnolistnych. Zazwyczaj jest jednak od razu zjadana przez same neonki. Maly neonek.. coz, nie wiem czy bys go wypatrzyl w akwarium. Ja kiedys wyjelam jedno jajeczko neonka i umiescilam w plastikowym pojemniku, to to co sie wyklulo bylo przezroczyste i prawie niewidoczne.. :> Moze masz jakies inne rybeczki ktore mogly sie rozmnozyc??
Zapisane

72 litry - skalary, kiryski, ramirezka, zbrojniki

60l- pielęgniczki żółte, opaczek, gupiki, red cherry

25l- red crystal, rainbow, white pearl
Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #7 : Luty 23, 2006, 22:37:06 »

Mam jeszcze 2 glonojady, które maja dzieci non stop, 2 tęczanki neonowe i 4 rhodostomusy. Ale to są neonki! Przed chwilą tam byłam i oglądałam - jeden jest większy, a trzy inne są takie jak mówisz: mikroskopijne i przezroczyste, wyglądają jak bezbarwne przecinki. Ale za to ten wiekszy ma minimalnie czerwonawy brzuszek (moje neony sa czerwone). Sama sie dziwię, bo przed chwilą pisałam na temacie o rozmnażaniu neonków i z tamtego wynika, że u mnie nie miało prawa sie to wydarzyć.
Możesz zerknąć.
Domka
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: