Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nawożenie a filtracja  (Przeczytany 1432 razy)
AKWARYSTA
Nowy
*
Wiadomości: 11



« : Luty 14, 2006, 21:52:59 »

hejka. czy podczas nawożenia roślin lub podawaniu FMC powinien być właczony filtr :?: bo słyszałem że  cały preparat jakoś się zatrzyma w filtrze i nie będzie w pełni dawka wartościowa. czy to prawda czy sie mylę :?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Luty 14, 2006, 22:48:06 »

Jeśli w filtrze masz wkład z węgla aktywnego to masz rację. Jesli takiego medium w filtrze nie ma to spokojnie może chodzić.

PS: Filtra się nie wyłącza. Raczej usuń z niego ten węgiel (jesli go masz).
Zapisane

AKWARYSTA
Nowy
*
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2006, 17:55:57 »

wiem wiem ze sie nie wyłącza  Smiley  mam filtr wewntrzny w którym jest tylko gąbka więc spokojnie może chodzić to ok.dziękuję bardzo
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2006, 19:21:41 »

może chodziło ci o to że zaleca się stosować filtry słabsze, mniejsze niż do zbiornika z rybami żeby nie wypłukiwać wszystkich potrzebnych roślinom składników z wody.
Zapisane
AKWARYSTA
Nowy
*
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2006, 19:34:05 »

Cytat: kafarski
może chodziło ci o to że zaleca się stosować filtry słabsze, mniejsze niż do zbiornika z rybami żeby nie wypłukiwać wszystkich potrzebnych roślinom składników z wody.


nie nie tylko takie  liche mam rosliny i myslałem ze całe moje nawożenie wciąga filtr. a ja mam zamiar zrobić sobie zewnetrzny filtr aby czyścił mechanicznie lepiej bo ten mój to coś słabo daje radę.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: