Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
  Drukuj  
Autor Wątek: NeoOnkI  (Przeczytany 27837 razy)
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #90 : Styczeń 16, 2008, 10:21:47 »

a no ja też mam podobny przypadek nie wiem jakim cudem ale w ogólnym to mi sie wydaje że co jakiś czas przybywa tych neonów
Coś mi się wydaje że u mnie neony opanowały sztukę rozrodu w ogólnym
Parametry wody ph 6,4-6,6 kh 3-4 gh 4
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #91 : Styczeń 16, 2008, 11:51:38 »

Mam akwa 33x40 cm. U mnie neonki częśto trą się w ogólnym ale inne rybki szybko zajmują się ikrą Angry A co proponujecie na dno żeby tarlaki nie zjadły ikry Huh Nie mam zbyt dużo mchu(większość poszła do PGR-a  Wink ) Mam za to dużo ragatka sztywnego. Bedzie się nadawał Huh
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #92 : Styczeń 16, 2008, 12:33:54 »

poprostu dużo roślin Smiley ale dużo to naprawdę dużo Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #93 : Styczeń 16, 2008, 12:51:28 »

z tym to nie będzie problemu bo w ogólnym szykuje sie przecinka. Jeszcze jedno pytanie. Dawać żwirek na dno czy nie Huh
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #94 : Styczeń 16, 2008, 12:59:47 »

Najlpeszym rozwiązaniem będzie ruszt ikrowy.
Na dno nie dawaj żwirku
Zapisane

wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #95 : Styczeń 16, 2008, 13:54:20 »

Najlpeszym rozwiązaniem będzie ruszt ikrowy.
Na dno nie dawaj żwirku

Może uznacie to za śmieszne pytanie, ale jak pytałem w sklapie o ruszt ikrowy to dostałem odp,że mają tylko plastikowe kotniki. Więc z czego go zrobić Huh Taka siateczka z ogrodniczego nadaje się Huh
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #96 : Styczeń 16, 2008, 13:59:10 »

nadaje się chodzi o to by neony nie miały dostępu do ikry bo ją pochłoną
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #97 : Styczeń 16, 2008, 17:31:10 »

to powiedzcie mi jeszcze na czym mam przymocować tę siateczkę, bo przecież musi ona wisieć kilka centymetrów nad dnem.
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #98 : Styczeń 16, 2008, 20:12:18 »

Ja tam używam takiej przezroczystej siatki z castoramy ale choć to mozolne to wolę sobie zszyć kosz z tej siatki zwykłą nitką.
Potem zawieszam go na dwóch pretach w poprzek akwarium więc w miarę można regulować sobie wysokość. Po tarle wyciągam cały kosz od razu z rybkami i finito.
Bardzo elegancka i wygodna metoda. Natomiast prowizorycznie to wycinasz siatkę dwa cm. dłuższą od zbiornika i po włożeniu powinna wygiąć się w pałąk. Trzeba to dociążyć na samym środku kamyczkiem o odpowiednim ciężarze i gotowe.
Wada to możliwość wcisnięcia się ryby po ruszt. Zależy jak kto dokładnie wykona.Robiło sie kiedyś paski szkła i przyklejało do niej siatkę ale zbrzydło mi to. Cheesy
Najprościej to wata perlonowa tylko trzeba wybrać róznych firm i wybrać tą najgrubszą. Chyba sery składała sie z dość drobnych nitek i nie bardzo się nadawała bo czasem sporo ikry zamiast opadać w głąb niej to leżało na niej.
A neonki cyk ziarenko, cyk Wink
Przycisłem ja kilkoma kamyczkami z pola a potem zalałem wodą i tyle.

Jak wlasnie widać dajecie piekny przykład "udomowienia" neona i nic tylko próbować z wodą z akwarium ogólnego.

Pozdrawiam.
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #99 : Styczeń 16, 2008, 20:32:57 »

najprościej to
siateczkę zamocować na plastikowych drutach do szycia Smiley w każdy bok wcisnąć drut i na dno i na boki przyssawki aby nie wypłynęło i gitara Smiley
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #100 : Styczeń 21, 2008, 10:08:31 »

najprościej to
siateczkę zamocować na plastikowych drutach do szycia Smiley w każdy bok wcisnąć drut i na dno i na boki przyssawki aby nie wypłynęło i gitara Smiley

No więc. Samiczka nabrała ikry i musiała ją złożyć bo na następny dzień była chuda, a poza tym widziałem zaloty samca oraz akt złożenia ikry. Mam pytania. Po ilu dniach mogę spodziewać się młodych(o ile tarlaki nie zjadły ikry) i czym i po ilu dniach je karmić Huh
Zapisane

aristo
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #101 : Marzec 10, 2008, 20:45:17 »

siema koles narpierw wpuszczasz jednego neona do akwa a pózniej drugiego i patrzysz czy zostaly zjedzone czy nie
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2008, 22:38:35 wysłane przez Emi » Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #102 : Marzec 10, 2008, 20:49:17 »

aristo HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh?
wiśnie, ikrę chyba powinienneś zauważyć Cool
zaciemnij, karmimy np. pantofelkami, potem artemią (świerzo wylęgniętą)
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
gibonek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #103 : Marzec 31, 2008, 14:42:42 »

Dziś probowałem rozmnozyc neonki wszytko zrobilem tak jak trzeba, akwarium 10l filtr napowietrzajacy kabomba na dno,woda:okolo 23'C ,Gh 4'n ,kH 2'n ,ph 6.4,dolalem  garbnikow,3krople trypalaflaminy,1 kropla cristala i 1ichtiosanu. wrzucilem wyobserwowana parke (chyba ze 4h siedzialem ;p) noi nic ,moze to przez to ze nie odzielilem samcow od samic kilka dni wczesniej? Srpobowalem je rozmnozyc  bo cale stadko wykazuje duzo zainteresowanie płcia przeciwna pomyslalem czemu nie i nic, co moglem zrobic zle? sprobowac zostawic je na jeszcze jedna noc? prosze o szybka pomoc  papa
Zapisane

amazonius fanaticus
fantasy_0911
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 214


« Odpowiedz #104 : Sierpień 21, 2008, 11:01:35 »

hey;) a mi dzis sie neonki wytarły...zauwazylem sporo ikry, odlowilem rodzicow ale niewiem czy mam napowietrzac wode....boje sie ze jak wloze filtr to mi wszytskie jajeczka wciagnie...co robic? czy filtr jest potrzebny?
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
  Drukuj  
 
Skocz do: