Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pielęgnice z malawi  (Przeczytany 2400 razy)
zonda
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Wrzesień 27, 2005, 20:39:45 »

Witam. Cheesy Mam tyci problem... Hoduje pyszczaki z jeziora Malawi ale od miesiaca mam kłopot z glonami ( ryby nie sa przekarmiane, czesto podmieniam wode, wydajna filtracja ) a konkretnie pojawiły sie okrzemki. Chciałabym wpuscic do akwa jakies ryby glonozerne,ewentualnie krewetki ale mam problem z wyborem . Chodzi mi o to zeby ewentualna nowa obsada w akwa nie była atakowana przez ryby które juz posiadam ( pyszczak złocisty, acei, red-red, labidochromis caeruleus). Prosze o pomoc i z góry serdecznie dziekuje. Cheesy

Pozdrawiam Zonda
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 28, 2005, 08:49:38 »

Z ryb glonożernych w grę wchodzą chyba tylko zbrojnikowate. Tylko czy będą jadły okrzemki to nie wiem...

A nie łatwiej zwiększyć nieco oświetlenie? Na okrzemki powinno pomóc.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
zonda
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2005, 20:52:28 »

Z tym oświetleniem to ja dopiero dzisiaj wymieniłam na słabsze bo rybcie miały juz za jasno. Dzieki za odpowiedz   Cool  Cool  Cool
Zapisane
Ewelinka23
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 100



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 18, 2006, 12:17:21 »

Zonda, Malawi to dosc specyficzny biotop i jesli chodzi o glony to bedziesz miala je zawsze... Okrzemki fakt stanowia problem, bo sa najzwyczajniej nie ladne... Tez mialam ten problem, ale co sie okazalo wynikal On z tego, ze mialam za slabe oswietlenie... Zwiekszylam oswietlenie i problem znikl... Alternatywa dla oswietlenia sa jeszcze Otoski, bo one wcinaja te brzydkie glony, z tym, ze pytanie czy rybcie sie przyjmia w tym biotopie... :?:  :!:  :wink:
Pozdrawiam
Zapisane

www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: