Czy mozna odkazic rybki w NADMANGANIAN POTASU

(1/1)

baku:
MOJA KOLEZANKA SKONCZYLA BIOLOGIE I POWIEDZIALA ZE MOZNA NOWO KUPIONE RYBKI ODGRZYBIC W NADMANGANIAN POTASU ( PRZEZ OKOŁO 2 MINUTY ) CZY TAK MOZNA ROBIC BARDZO PROSZE WAS O POMOC ZALEZY MI NA TEJ WIADOMOSCI MAM POPROSTU ZBYT PIEKNE RYBY ZEBY JE CZYMS ZARAZIC A CHCEM KUPIC NOWE I SIE TROCHE BOJE ZEBY CZEGOS NIE PRZYNIOSLY. A JEZELI NIE MOZNA W TYM ODKAZIC TO W CO MAM ZROBIC ZEBY JE JAKOS ODGRZYBIC. POMOZCIE MI PROSZE CZEKAM I ZGORY DZIEKUJE NIECH MOC BEDZIE Z WAMI

Tomlsv:
Stosuje się go w proporcji 1g na 1L wody do odkarzania sprzetu i roślin, można też usunąć nim glony kąpiąc roślinę w misce, ale o ZAPOBIEGAWCZYM odkażaniu ryb to nie słyszałem, leczyć można nim pleśniawke i chyba ospe.
Daj sobie lepiej spokój i tak jak już ktoś (chyba Lukas) mówił zastosuj kwarantannę skoro tak się boisz, choroby w sklepach się zdarzają ale przecież nie są na porządku dziennym. Im mniej chemi tym lepiej.

lukas:
odgrzybiać?? dobra,nieważne ,wiem o co ci chodzi. Baku, myśle że nieco przesadnie podchodzisz do tematu. Oczywiście ze sklepu możesz przywlec choróbsko,ale są inne sposoby żeby temu zapobiec niz podtrówanie rybek nadmanganianem potasu czy każda inną chemią. Po prostu jeśli w skalepie widzisz w jakimś akwa rybe której wygląd lub zachowanie budzą twoje jakiekolwiek wątpliwości to nie kupój żadnej ryby z tego akwa. Może zdażyć się że we wszystkich akwa będą rybki których stan zdrowia będzie pozostawiał wiele do życzenia - wtedy taka placówka powinna zostac (przynajmniej na jakiś czas) wykreślona z listy sklepów w których sie zaopatrujesz. A jeśli i to w sposób zadowalający cie nie uspakaja to załóż drugie (powiedzmy 30l) akwa które będzie pełniło rolę akwarium kwarantannowego. Wszystkie zakupione ryby najpierw umoieszczaj w nim a dopiero później ( ok 2 tyg wystarczą by wykluło się większość popularnych chorób) wpuszczaj nowych pupili do akwa dekoracyjnego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości