Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Ślimak  (Przeczytany 27415 razy)
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #75 : Czerwiec 04, 2004, 23:05:05 »

Mam pytanko. Chcę sobie kupić jedną ampularię, ale co na to mój bojownik???

I jeszcze jedno - jak zareagowałyby na to bocje, które mam zamiar w przyszłości kupić???
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #76 : Czerwiec 05, 2004, 08:36:47 »

Bojownik na to jak na lato.
A bocje?
Miałem kiedyś dużą ampularie o białej muszli, moje bocje striata (pręgowane) nie dawały jej spokoju razem z brzankami sumatrzańskimi aż wkońcu ją wycieńczyły.
Po niej dostałem ampularie o brązowej muszli takiej samej wielkości (ok 4cm średnicy) i rybki nic, aż do tej pory nic sie nie dzieje, jakby jej w ogóle nie zauważały, pewnie myślą że to kamyk jakiś mimo ze sie porusza Smiley.
Biały zbyt rzucał im sie w oczy.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #77 : Czerwiec 05, 2004, 14:34:11 »

Poczytałem trochę, bocje to spore ryzyko dla ampularii. Najwyżej ślimak będzie sobie mieszkał planowanym zbiorniczku 20 l Smiley Kwestia bojownika - sam nie wiem, również słyszałem o przypadkach "wykazywania zainteresowania" ampulariami przez samce. Miałem kiedyś jednego, ktory bezlitośnie tępił zatoczki (nawet je sam z muszli wyciągał), ale to akurat była jego zaleta.
Zapisane
xmen
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #78 : Czerwiec 15, 2004, 22:15:04 »

kilka miesiecy temu kupiłem sobie ampularie, ktora pradopodobnie "sparzyła sie" :lol:  z innym osobnikiem jeszcze w sklpie zoologicznym, a po miesiąscu złożyła 5 kokonikow ponad wodą. Przeżyło jakies 20 sztu. młodych reszte wykończyły moje PYSIE Cheesy
Zapisane

Malawi - to jest to Cheesy
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #79 : Czerwiec 29, 2004, 23:55:13 »

Cóż, znajduję w swoim akwa coraz więcej małych ślimaków. Na razie cierpliwie je wybieram razem z moim bojownikiem. Ale kiedyś były to pojedyncze egzemplarze, a teraz już wyciągam po dwa, trzy. Bocje niestety są wykluczone, na dole mam już mały tłok i akwa małe. Z chemią, boję się, że wytruję glonojady. Jakieś inne rady Huh
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #80 : Czerwiec 30, 2004, 07:54:15 »

Ktoś stosował sposób z marchewką, marchewke na sznurek do akwa, a wieczorem czy rano (nie pamietam) marchewke sie wyciąga a na niej ślimaczki.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #81 : Czerwiec 30, 2004, 11:14:45 »

Mysle ze z mozesz znajsc wiecej slimaczków w swoim akwa jezeli są to te szybko rozmnazajace sie Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #82 : Czerwiec 30, 2004, 12:31:31 »

W moim akwarum jest teraz 10000.11111111111111(nieskonczonosc) ślimaków, niestety sa to zatoczki mnożą się wściekle. zabawa w wyciągnie ręką 100 sztuk juz mnie nie bawi. Przypadkiem odkryłem że ślimaki te strasznie lecą na spażony wrzątkiem liść kapusty ! i to w taki sposób że po mocy z jednego liścia poszło do kibla (nie mam dla nich już litości) około 200 sztuk i wiekszosc takich małych nie do złapania ręką. zamierzam ten manewr powtarzać. Wiem że nie wyłowie wszystkich ale poważnie zmniejsze ich ilość , może później wpuszcze na jakiś czas ze 3 bocje pręgowane. albo jakoś wytrzymam do restartu zbiornika (na nieco wyższy poziom wtajemniczenia Wink ) Sposób z kapustą łatwy i skuteczny , ryby jej nie ruszały (tj znudziła im się) za to ślimaki jak do magnesu żelazo Wink Pozdrawiam.
Zapisane

112,25
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #83 : Lipiec 02, 2004, 15:13:24 »

Dziś przemieniłem w swoje akwa w typowe roślinne z tym że te rośliny to właśnie liście kapusty, jestem już zdesperowany i chcę zmniejszyć ilość tego badziewia coanajmniej o połowę ciekawe jakie będą efekty... 3 potężne liście się moczą . jeśli ktoś znał by jakieś przerciwwskazania takim abiegom proszę dać znać (nie sądze żeby kapusta była jakaś toksyczna ale kto wie... Wink .. Pozdrawiam napewno dam znać jak sie udaje walka...
Zapisane

112,25
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #84 : Lipiec 04, 2004, 11:32:31 »

a moze uszkodził sobie sam jak chodził po akwarium. Tez sie tak mogło zdarzyc Sad
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #85 : Lipiec 04, 2004, 13:46:03 »

To dobre Smiley od miesięcy pod panuje tu totalne odbieganie od tematu aż tu nagle takie powrót Wink
wracając do ślimnaków u mnie - jest ich mniej odłowiłem kapust około 500sztuk.
Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #86 : Lipiec 04, 2004, 14:58:22 »

A umnie jak narazie jest w akwarium spokój ze slimakami  Cool  nie ma ani jednego juz od jakiegos roku i mysle ze nie przytargam ich do akwa z jakimis roslinkami Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #87 : Lipiec 05, 2004, 08:20:20 »

Teżtak kiedyś myślałem. przeglądałem uważnie rośliny wypatrując jajeczek. i drobnych ślimaczków. Potem eyjechałem na tydzień i jak wróciłem było ich już pełno Smiley
I szczerze zazdroczcze Ci ich braku. Pozdrawiam Smiley
Zapisane

112,25
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #88 : Lipiec 07, 2004, 15:47:49 »

Właśnie kwadrans temu w sklepie ogrodniczym "zakupiłem" kilka rozdętek i błotniarek. Ciekawe, jak szybko w 0,9l słoiku sie rozmnożą...
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #89 : Lipiec 07, 2004, 19:40:04 »

zależy ile dasz im żarełka Smiley błotniarki uwielbiają padlinę rybią (stąd takie w akwa niebezpieczne) podaj im sałatę za szybko się namnożą zwłaszcza rozdętki Smiley
Zapisane

112,25
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
 
Skocz do: