Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Ślimak  (Przeczytany 27417 razy)
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #15 : Marzec 03, 2004, 18:36:51 »

Cytat: Olo
Cytat: sir Michael
hm... jaki gatunek ślimaka najlepiej ( i najłatwiej Smiley ) się rozmnaża :?:


Stawiałbym na zatoczki, są traktowane przez większość akwarystów jako chwast. Dorastają do ponad 1cm, ale rozmnażają się już przy dużo mniejszych rozmiarach i trudno kontrolować ich liczebność. (tzn można wpuścić bocje, ale wtedy nie będzie ślimaków wcale  Cool. Ale jako gatunek pokarmowy idealne.

Hm... da się "to" kupić w sklepie, a jeśli nie, to jak to nabyć :?:  :?:  :!:
Zapisane
paulettino
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #16 : Marzec 03, 2004, 18:38:11 »

Poczekaj troszke i wybierz się na rzeke Cheesy zbierz kilka ślimaków i ani sie obejrzysz, a w twoim akwarium będzie plaga tych stworzonek Cheesy qwtwdy będziesz miala zabawe Cheesy NO ale nie radze Ci tego praktykować bo z tego co widze jednego nie chcesz pozbawić zycia... a co będzie z dziesiątkami, setkami (nie wiem jakei masz akwa Cheesy). Może powinnaś założyć osobn akwa ze ślimakami? Pamiętam te czasy jak się slimaki tępiło... eh Ost. też zapowiadała się plaga ale na szczęście bojowniki były pod ręką Wink
Zapisane

Możnaby godzinami patrzeć w ekran z rybami...
zapraszam na GG
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 03, 2004, 18:41:24 »

Cytat: paulettino
Poczekaj troszke i wybierz się na rzeke Cheesy zbierz kilka ślimaków i ani sie obejrzysz, a w twoim akwarium będzie plaga tych stworzonek Cheesy qwtwdy będziesz miala zabawe Cheesy NO ale nie radze Ci tego praktykować bo z tego co widze jednego nie chcesz pozbawić zycia... a co będzie z dziesiątkami, setkami (nie wiem jakei masz akwa Cheesy). Może powinnaś założyć osobn akwa ze ślimakami? Pamiętam te czasy jak się slimaki tępiło... eh Ost. też zapowiadała się plaga ale na szczęście bojowniki były pod ręką Wink


Kształt muszli :?:... Czy nabierając trochę wody i biorąc kilka roślin z rzeki sprowadzę na siebie tą plagę :?:
Zapisane
paulettino
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #18 : Marzec 03, 2004, 18:50:20 »

Ślimak z rzek mają przeróżne kształty muszli... Zarówno są ślimaki podobne do ampularii jak i o całkiem innych kształtach muszli. Wystarczy chwilke popatrzeć w jakiś staw, strumyk czy rzeczke, rzeke i napewno jakiegoś ślimaka dostrzerzesz. Oczywiście na roslinkach tez przypadkiem możesz na jakiegoś trafić ale zapewne będzie mniejszy. Rzycze miłych obserwacji rozwoju ślimaków Wink Cool  A w rzece prawdopodobnie napotkasz na takei gatunki ślimaków:żyworódka,zatoczek. A może oprócz ślimaków zainteresujesz się też hodowlą innych stworzonek wodny np. małż, krewetek,raków, pająków??  :lol:
Zapisane

Możnaby godzinami patrzeć w ekran z rybami...
zapraszam na GG
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #19 : Marzec 03, 2004, 18:54:29 »

Cytat: paulettino
Ślimak z rzek mają przeróżne kształty muszli... Zarówno są ślimaki podobne do ampularii jak i o całkiem innych kształtach muszli. Wystarczy chwilke popatrzeć w jakiś staw, strumyk czy rzeczke, rzeke i napewno jakiegoś ślimaka dostrzerzesz. Oczywiście na roslinkach tez przypadkiem możesz na jakiegoś trafić ale zapewne będzie mniejszy. Rzycze miłych obserwacji rozwoju ślimaków Wink Cool  A w rzece prawdopodobnie napotkasz na takei gatunki ślimaków:żyworódka,zatoczek. A może oprócz ślimaków zainteresujesz się też hodowlą innych stworzonek wodny np. małż, krewetek,raków, pająków??  :lol:


Małż? Nie jeszcze próbowałem hodować:) z krewetkami jest tak samo, co do raków mam dwa (były trzy ale go zamordowały) a pająkami się brzydzę :shock:
Zapisane
paulettino
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #20 : Marzec 03, 2004, 18:56:37 »

No to moz kiedyś warto spróbować Wink ja też jeszcze nie próbowałem. Moze masz jakiś kontakt oprócz forum? Np. gg. Jeśli tak prosze skontaktuj sie zemną jestem przeważnie niewidoczny. Pzd.
Zapisane

Możnaby godzinami patrzeć w ekran z rybami...
zapraszam na GG
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #21 : Marzec 03, 2004, 19:01:22 »

GG:1542373
Zapisane
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #22 : Marzec 03, 2004, 19:37:48 »

Cytat: paulettino
A może oprócz ślimaków zainteresujesz się też hodowlą innych stworzonek wodny np. małż, krewetek,raków, pająków??  :lol:


Małże serdecznie odradzam, te które się poruszaja (szczeżuja) demolują wystrój, a nieruchome (racicznica) są niespecjalnie ciekawe, no i jak sie przylepią to amba. I odradzam wsadzanie do rybek "dzikich" zwierzaków ze względu na możliwość zawleczenia jakowejś zarazy :cry:
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
paulettino
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #23 : Marzec 03, 2004, 19:40:17 »

Zgadzam siż z Tobą Oloa sprawie tych chorów, ale tu w rozmowie chodziło o chodowle tych zwierząt w osobnych akwa. Do celów zarówno hodowli na rozmnożenie, jak i zdobywanie nowego doświadczenia... Wink
Zapisane

Możnaby godzinami patrzeć w ekran z rybami...
zapraszam na GG
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #24 : Marzec 03, 2004, 19:41:11 »

Cytat: Olo
Cytat: paulettino
A może oprócz ślimaków zainteresujesz się też hodowlą innych stworzonek wodny np. małż, krewetek,raków, pająków??  :lol:


Małże serdecznie odradzam, te które się poruszaja (szczeżuja) demolują wystrój, a nieruchome (racicznica) są niespecjalnie ciekawe, no i jak sie przylepią to amba. I odradzam wsadzanie do rybek "dzikich" zwierzaków ze względu na możliwość zawleczenia jakowejś zarazy :cry:


Hm... 15-litrowe jednogatunkowe w celu obserwacji mogłoby być? Zachowałbym odp. temperaturę (w końcu Warta nie jest tak gorąca:D)
Zapisane
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #25 : Marzec 03, 2004, 19:53:23 »

Cytat: sir Michael

Hm... 15-litrowe jednogatunkowe w celu obserwacji mogłoby być? Zachowałbym odp. temperaturę (w końcu Warta nie jest tak gorąca:D)


To bym zakombinował nad zdobyciem różanki jeszcze, ryba która składa jaja w skrzelach małża, podobno fajna sprawa ale pewno byś musiał sobie sam odłowić...
I pamiętaj, że małże to filtratory, nie wiem jaką im zawiesiną i jak podawać ale musiałbyś coś wykombinować....
Bez różanki główną obserwacją u małży będzie stan żywy/martwy Smiley
Topik byłby naprawdę ciekawszy a jeśli się brzydzisz to polecam krwiożerczego POTWORA - lawę pływaka żótobrzeżka - jak zobaczyłem to bydlę w swojej sadzawce to z niej zwiałem (rozstaw żuwaczek ok 1cm), albo pluskwiaki
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 04, 2004, 17:11:27 »

Cytat: Olo
Cytat: sir Michael

Hm... 15-litrowe jednogatunkowe w celu obserwacji mogłoby być? Zachowałbym odp. temperaturę (w końcu Warta nie jest tak gorąca:D)


To bym zakombinował nad zdobyciem różanki jeszcze, ryba która składa jaja w skrzelach małża, podobno fajna sprawa ale pewno byś musiał sobie sam odłowić...
I pamiętaj, że małże to filtratory, nie wiem jaką im zawiesiną i jak podawać ale musiałbyś coś wykombinować....
Bez różanki główną obserwacją u małży będzie stan żywy/martwy Smiley
Topik byłby naprawdę ciekawszy a jeśli się brzydzisz to polecam krwiożerczego POTWORA - lawę pływaka żótobrzeżka - jak zobaczyłem to bydlę w swojej sadzawce to z niej zwiałem (rozstaw żuwaczek ok 1cm), albo pluskwiaki


Pływaki? Jejku, ponoć mogą zjeść żabę, jaszczurkę czy coś w tym stylu:) Ale dobra, zastanowie sie
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 05, 2004, 17:05:36 »

Kiedyś siedząc nad jeziorem widziałem żabę atakującą larwę żółtobrzeżka po 2 sek walki oba stworzenie zniknęły w woedzie i juz ich nie widziałem. Szanse były moim zdaniem wyrównane Wink.
Jeśli chodzi o hodowle różanek to najlepiej czuja się one  w bardzo dużym akwarium, najlepiej jednogatunkowym. Rybki raczej wszystkożerne lecz potrzebują też glonów (ponoć skrętnica zielona im odpowiada) Coraz trudniej spotkac te małe rybki , obecnie są pod ochrona gatunkową w polsce. Widziałem kilka stawów z Tymi rybkami. Warte zainteresowania Smiley
Zapisane

112,25
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 06, 2004, 14:25:20 »

Czy istnieje możliwość, że nartniki 'wyfruną' z akwa? (dla bezkregowców polskich, oczywiście)
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 06, 2004, 15:17:39 »

Chyba tak niestety, Czasem spotykałem nartniki na większych kałużach po burzy. Więc jakos musiały tam dotrzeć tym bardzoej że najbliższy zbiornik (staw) oddalony o około jeden km.
Zapisane

112,25
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  
 
Skocz do: