Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Ile godzin powinien działać filtr ?  (Przeczytany 108646 razy)
Tomek69
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49



« : Styczeń 18, 2006, 22:19:16 »

Akwa moje ma 45l. Mam filtr firmy Aquael typ FAN-mini (230V 50Hz 2.2w) przeznaczony na akwa o pojemności 30l-60l  ile godzin filtr powinien chodzić.

proszę o odpowiedź. :?:
Zapisane

45l akwa
4 mieczyki
5 neonów
6 gupików
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #1 : Styczeń 18, 2006, 22:48:44 »

24h na dobę.
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Kieło
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #2 : Luty 01, 2006, 02:31:03 »

Atusia ale chyba w momencie karmienia rybek wylacza sie filtr?
Zapisane

Akwarium 60 L roślinne, 102 L Malawi
PorannaRosa
Nowy
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 01, 2006, 15:32:14 »

Nie jest to konieczne. Wszystko zależy od tego jak dużo "zamiemieszania" powoduje filtr.
Zapisane

Pozdrawiam PR
JID (not for Mail): greendestiny at draugr dot de
hasler
Nowy
*
Wiadomości: 40


« Odpowiedz #4 : Marzec 10, 2006, 20:55:23 »

jakiego zamieszania dla bezpieczenstwa ryb nie wylanczaj wogole filtra!!
Zapisane

kulturystyka, Akwarystyka. !!!
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #5 : Marzec 10, 2006, 21:00:28 »

Jak chce się coś robić w akwarium, to ze względu na niebezpieczeństwo porażenia prądem, należy wyłączyć zarówno grzałkę jak i filtr. Czyli podczas podmian, zmian w aranżacji zbiornika itd.
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 10, 2006, 22:52:13 »

filtr musi chodzić non-stop z małymi przerwami na konserwację. np nie wyobrażam jak można wyczyścić prefiltr bez wyłączenia filtra. bardziej od porażenia prądem z zasilania filtra bałbym się dotykać jednocześnie świetlówki i wody ,czasem moje tak kopią że miło. w nocy nawet jak są wyłączone trzeba uważać. normalnie pewnie działało by uziemienie ale producent standardowych pokryw zapomniał o tym.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 11, 2006, 09:44:07 »

Nie przesadzajmy z tym wyłączaniem filtra  Cheesy
Sęk w tym, żeby nie było dłuższych przerw w jego pracy, ale kilka czy kilkanaście minut to żaden problem.

Przypominam - ważne dla ekosystemu w akwarium są bakterie rozkładające w procesach tlenowych niepożądane związki. Dużo tych bakterii jest w filtrze, więc powinien mieć ciągły przepływ natlenionej wody.

Można spokojnie wyłączyć filtr podczas karmienia - po co ma wciągać jedzenie ?!
No i jak się robi coś w akwarium to też można, nawet jest zalecane ze względów bezpieczeństwa.

Natomiast w żadnym razie nie powinniśmy wyłączać filtrów w nocy, lub na dłużej niż kilkanaście minut !

(temat przyklejam bo za często takie pytania się powtarzają)
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
dawid_3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #8 : Marzec 11, 2006, 10:42:48 »

Ja wyłączam filtr tylko podczas karmienia i wymiany wody itp. Cheesy
Poza tym filtr powinien i pracuje non-stop :wink:
Zapisane

63l. :2 parki pielęgniczek ramireza,5 molinezji (black molly),3 mieczyki hellera,3 kosiarki i 1 zbrojnik niebieski(albinos)
25l. :młode mieczyki i molinezje
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #9 : Marzec 11, 2006, 10:55:23 »

Cytat: Przemek

Natomiast w żadnym razie nie powinniśmy wyłączać filtrów w nocy, lub na dłużej niż kilkanaście minut !



Jesli jest to filtr wewnetrzny i jako jedyny pracujacy w akwarium to zgodze sie. Natomiast jak jest to tylko i wylacznie filtr mechaniczny to az tak bym nie przejmowal sie dlugoscia bezczynnosci. Niemniej jednak powinien pracowac cala dobe.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Kozioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 01, 2006, 12:44:38 »

u mnie filtr działa 24h ale na małych obrotach
Zapisane


90 l
4 mieczyki (3 samice 1 samiec)
kubexsis
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #11 : Październik 02, 2006, 11:04:31 »

Mam akwarium od 2 tygodni 25 l. Mam w nim 3 welony i 2 zaby ~~ pompka jest firmy ATMAN jest w przedziale 30 - 50 l. Rybki karmie 3 razy ziennie malymi ilosciami. Filtr z pompka mam na noc wylaczony bo jest dosyc slyszalny. Ryby moim zdaniem sa zadowolone i pelne zycia nie przeszkadza im ze filtr jest na noc wylaczany poiniewaz welony nie potrzebuja napowietrzenia ale kupilem filtr z tego wzgledu ze czysci wode gdyz ryby karasiowate duzo brudza !!!
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #12 : Październik 02, 2006, 11:55:08 »

Po pierwsze: filtr powinien chodzić 24/7. (filtr to nie napowietrzenie)
Po drugie: do 25 l to nie nadaje się nawet jeden welon nie mówiąc o 3 !!!
Po trzecie: od dwóch tygodni akwarium i już ryby :/
Zapisane

kubexsis
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #13 : Październik 03, 2006, 08:32:40 »

Myslisz ze jak czseto jestes na forum to jestes specjalista ?? Moje ryby zyja w 25l. akwarium a w zoologicznych w malych kulkach dotad az ktos ich nie wykupi !!! U mnie sa pelnia zycia; stosuje dobre preperaty firmy TROPICAL maja witaminy w kroplach pokarm z wszystkimi potrzbnymi makro i mikroelementami !!! Nic im nie przeszkadza ze na noc pompka z filtrem jest wylaczana !!! Rano o godz 6 30 zaraz jest wlaczana i woda sie stabilizuje, popmpa z filterem wciaga zanieczyszczenia wydalone noca !!!
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #14 : Październik 03, 2006, 08:54:36 »

Człowiek też potrafi żyć wiele lat w celi 1,5m x 1,5m nawet jak ktoś będzie raz w miesiącu wynosił jego ekstrementy. Tylko czy będzie szczęśliwy wśród plstikowych sprzętów i kolorowych ścian? I czy zwiększy się komfort jego życia gdy będzie mu sie podawało codziennie witaminki?
To, że w sklepach  akwarystycznych popełniane są karygodne błędy hodowlane (bojowniki w kubeczkach, 20 skalarów w 20 l itp) nie znaczy, że my mamy je powielać.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2006, 08:58:12 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: