Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Salvinia cucullata  (Przeczytany 2560 razy)
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« : Luty 04, 2004, 20:52:35 »

Salvinia cucullata
Czy macie, lub mieliście tą roślię. Jeśli tak to jak wygląda jej rozwój w praktyce. Słyszałem, że jest rośliną jednoroczną, więc czy jest szansa, że za rok znów pojawi się w akwarium (przecież się go czyści i odmula, więc zarodniki pewnie znikną). Zastanawiam się nad kupnem jakiś roślinek pływających, a te mogę nabyć za przystępną cenę. Czy jest łatwa w utrzymaniu i czy warto się o nią postarać, bo nie chciałbym żeby mi padła szybko.
Zapisane
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #1 : Luty 10, 2004, 11:03:59 »

Nie hodowałem tej roślinki nigdy, ale ta roślina jest rośliną jednoroczną w stawach ponieważ w zime ma niekorzystne warunki i wytwarza zarodniki żeby po zimie znowu się odrodzić, ale w akwa przeciez przez cały rok masz te same warunki więc ta teoria że salvinia cucullata sprawdza się tylko wtedy kiedy jest hodowana w stawach, oczkach wodnych.
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #2 : Luty 10, 2004, 15:12:48 »

Hodowałam kiedys salvinię. Bardzo fajna roślinka, tylko cholernie szybko się rozmnaża. Kiedy był okres, w którym się rozmnażała, nie miałam co z nią robić:) Niestety już nie hoduję tych roślinek, ale może znowu zacznę :wink:
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: