Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « ostronos - co to takiego?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ostronos - co to takiego?  (Przeczytany 6843 razy)
Zyga
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« : Luty 04, 2004, 09:04:59 »

Witam wszystkich.
Może ktoś mi pomoże. Otóż spotkałem w kilku sklepach zoologicznych bardzo ładną rybkę przydenną o nazwie ostronos. Niestety pod tą nazwą nie mogę nic znaleźć w internecie, a sprzedawcy tej rybki wiedzieli tylko tyle, że to ostronos. Rybka ta wężykowaty kształt (podobny do węgorza), jasne ubarwienie i szpiczasty ryjek, którym grzebie sbie w dnie. (zapowiada się na fajnego czyściciela niezjedzonego pokarmu). W sklepie miały te rybki długość kilku cm. ale wiadomo, że jeszcze urosną. Chciałbym sprawdzić jakie ma wymagania ta rybka. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to będe wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam
Zyga
Zapisane

Zyga
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2004, 10:10:01 »

Poszukaj pod hasłami: Macrognathus , Mastacembelidae . Jest kilka gatunków ostronosów, ogólnie potrzebują temp 22-28. Pochodzą z Azji. Są zwierzętami nocnymi, często wyłażą z nawet dobrze zabezpieczonego akwarium, potrafią sobie znaleźć najmniejszą dziure i.. Sad. Są drapieżnikami, ale większych ryb (4cm) w akwa nie zaatakują. Dorastają do 30cm długości.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Luty 05, 2004, 00:41:28 »

trzymałem te ryby kilka lat temu. Czyściciele dna? Oh, nie ,nic z tych rzeczy. One wogóle nie przyjmowały sztucznego pokarmu. U mnie jadły wylącznie żywe ochotki i gupiki. W dzień pojawiały się tylkow zacienionych przez rośliny miejscach. Lubią zakopywać się w podłożu ,także żwir powinien być dość drobny i mieć gładkie powierzchnie. Mimo węgorzowatego kształtu te ryby świetnie pływają i doskonale skaczą, wylezą z akwa przez najmniejszą szparę (straciłem tak 1 sztukę, wyskoczył przez szparę 5 mm!!!!!!!). W przerybionych zbiornikach stają się bardzo płochliwe i wogóle się nie pokazują! Te duże,jak na akwariowe ryby, stworzenia trzeba trzymać w odpowiednio przestronnych zbiornikach. Ja w owych czasach takim nie dysponowałem dlatego moje węgorki (bo pod taką nazwą je nabyłem) oddałem znajomemu (jeden żyje do dziś - czyli są długowieczne Cheesy )
Zapisane

4you
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #3 : Luty 05, 2004, 13:23:26 »

ja mam 2 ostronosy po 15 cm  i  u mnie sa spokojne zadnych ryb nie tykaja!
Zapisane
Zyga
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #4 : Luty 05, 2004, 21:00:20 »

Dzięki za pomoc przy identyfikacji węgorzyków. Dzięki Wam mam już jakieś pojęcie na temat ostronosów. (zajrzałem również na stosowne strony - nazwy łacińskie bardzo się przydały). Chyba dokoptuje je do mojego zespołu w baniaku Tongue
Zapisane

Zyga
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: