Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: 2X SALVINIA  (Przeczytany 11211 razy)
Bizmut
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Luty 03, 2004, 20:01:07 »

MAM PIELĘGNICE DIAMENTOWĄ, CZYLI CICHLASOMA SALVINI.                 WYTARŁY SIĘ TYDZIEŃ TEMU,ALE NIESTETY DZIEŃ PÓŻNIEJ JAJA STAŁY SIĘ BIAŁE.WIECZOREM DRUGIEGO DNIA SAMICA OBRZARŁA SIĘ NIMI.     MUSZE DODAC, IŻ WSZYSTKIE PARAMETRY BYLY OKI (TW.WEGLANOWEJ NIE SPRAWDZALEM). W INTERNECIE JEST BARDZO MALO INFORMACJI NA TEMAT TEJ RYBY,MOŻE MÓGLBYM LICZYĆ NA JAKIEŚ MATERIAŁY Z WASZEJ STRONY? MOŻE ME RYBY BYŁY KIEDYŚ SZCZEGÓŁOWO OPISANE W JAKIMS PISMIE AKWARYSTYCZNYM? POZDRAWIAM!
Zapisane
Edyta
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2004, 15:13:11 »

Biale jajeczka to prawdopodobnie pleśń.... powinienes do wody dodać do wody jakiegos środka przeciwgrzybicznego... po drugie myslę że powinieneś miec dobrze natleniona wodę. Te  rady nie są specjalenie dla akurat tego gatunku, ale wydaje mi sie że bedą odpowiednie dla większości pielęgnicowatych.
To, że samica zjadła jajka mozna wytłumaczyć, że pielęgnice opiekując się ikra i młodymi usuwaja te które sa zepsute czy tam cokolwiek....
Zapisane

interesuje mnie wszytko, czego jeszcze nie wiem Smiley
Edyta
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2004, 15:24:28 »

masz pare linków

http://nis.gsmfc.org/nis_factsheet.php?toc_id=179

zobacz też rewelacyjne zdjęcie znalazlam http://www.cichlidae.com/gallery/Heroines/salvini.html

a po drugie polecam http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&group=pl.rec.akwarium. ----------------  spróbuj tu znaleźć jakies info
Zapisane

interesuje mnie wszytko, czego jeszcze nie wiem Smiley
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #3 : Lipiec 21, 2004, 20:47:27 »

Ja też jestem zainteresowany środkami przeciwgrzybniczymi. Możecie podać nazwe najpopularniejszego środka. Pytam, bo kilka razy wytarły mi się skalary, ale po ok. 24 godzinach ponad 80% ikry było żarażone pleśnią. Inkubowałem ją bez rodziców.

PS. Według netykiety nie powinno się pisać całych tekstyów wielkimi literami.
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 21, 2004, 22:39:46 »

Zdarza się ze pielegnicowate zjadają całą, także zdrową ikrę, dzieje się tak przeważnie w przypadku młodych, niedoswiadczonych rodziców, za którymś razem wkońcu odchowają młode.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
ados22
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #5 : Październik 03, 2004, 17:08:38 »

Moje akary też zjadają ikrę, która pleśniała. Całą zjadały zresztą. Dodatkowe napowietrzanie nie pomagało. Niańczę młode za nie. Połowa ikry pleśnieje, ale w przyszłości też chcę użyć jakiegoś odgrzybiacza
Zapisane

Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #6 : Październik 03, 2004, 18:20:25 »

Cytat: Bizmut
MAM PIELĘGNICE DIAMENTOWĄ, CZYLI CICHLASOMA SALVINI.                 WYTARŁY SIĘ TYDZIEŃ TEMU,ALE NIESTETY DZIEŃ PÓŻNIEJ JAJA STAŁY SIĘ BIAŁE.WIECZOREM DRUGIEGO DNIA SAMICA OBRZARŁA SIĘ NIMI.
 
Biala ikra swiadczy, ze nie zostala zaplodniona. Przyczyna moze byc fakt, ze do tarla przystapily dwie samice, albo samiec ma puste naboje, albo zbyt silny prad wody w akwarium, ktory to wymywa nasienie samca zanim ono dotrze do jaj. A nasienie nie jest dlugowieczne bo zyje w wodzie ok. 30 sekund (gdzies o tym wyczytalem).

PS. Nie krzycz tak Cheesy .
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #7 : Styczeń 31, 2005, 17:42:10 »

Czy ktoś z was wie w jaki sposób mozna rozmnożyć Pielęgnice Salvini??
Chodzi mi o temperature, oświetlenie, i czy trzeba je odłowić żeby inne im nie przeszkadzały??
Ja zauważyłem wczoraj że moje Salvini dobrały się w pary pływają obok siebie i odganiają inne ryby (nawed dużego pyszczaka przepędziły) i zajęły sobie teren w kącie akwarium przy skałkach ( w miejscu Opaczka) i odganiają inne ryby (Ale nie zawsze  odganiaja)
Opaczka odłowiłem i zauważyłem że teraz częściej pływają obok tych skałek. I najczęściej wieczorem są bardziej agresywne.
No właśnie i co dalej mam robić? Czy oddzielić akwarium i w jednej połówce zostawić tę parkę? Czy złożą ikrę? jak? kiedy? io czy inne im nie będą przeszkadzać??
Proszę o odpowieć.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
rob1979
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


www.zobaczsiebie.pl


WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 31, 2005, 20:58:19 »

Identyczne jak u innych pielęgnic. Najtrudniejsze jest dobranie odpowiadającej sobie pary, dlatego też najlepiej trzymać grupkę młodych ryb, tak, by na jednego samca przypadały 3-4 samice. Ryby nie ukrywają ikry. W temperaturze 24-28°C larwy wylęgają się po 3-4 dniach, a po kolejnych 5-6 zaczynają pływać. W tym czsie powinniśmy karmić narybek małymi oczlikami lub drobnymi pokarmami suchymi (Tetra MikroMin, Sera Micropan). Samica składa około 500 ziaren ikry.

www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ryby/pielegnice/amerykanskie/opisy/nandopsis_salvini/nandopsis_salvini.html

Pielęgnice te składają ikrę na twardych przedmiotach np. doniczkach, korzeniach lub grotach. Starają się robić to w ukryciu. Ryby te mogą składać od 150 do 400 sztuk ikry. Ikra jest jasna i przezroczysta, a opiekuje się nią i samiec i samica. Ikra rozwija się w zależności od temperatury tzn. od 42-56 godzin przy temperaturze 27°C. Stadium larwalne trwa około pięć dni po czym narybek zaczyna pływać i intensywnie żerować. Jako pokarm podajemy drobny plankton (wrotki, larwy oczlików) oraz przetarte przez drobne sitko tubifex, który jest chętnie zjadany przez narybek. Około 14 dni po rozpłynięciu się narybku zacząłem urozmaicać karmienie np. podawałem lane kluski, parzoną kaszę manną itp. Termin rozdzielenia rodziców od narybku zależy od decyzji hodowcy. Ja trzymałem narybek przez okres 4 tygodni z rodzicami tzn. do czasu kiedy to tarlaki wykazywały chęć do ponownego tarła. Samce osiągnęły długość 14 cm zaś samice 12 cm. Uważam tę rybę za gatunek bardzo atrakcyjny i obdarzony przez naturę pięknymi barwami. Polecam ją wszystkim hodowcom ryb pielęgnicowatych.

www.akwarium.prx.pl/adv/cichlasoma_salvini.htm

jeśli masz możliwość to przenieś parkę do tarliskowego i podnieś temp. do ok 26.st.C
Zapisane

profesjonalne sesje zdjęciowe
www.zobaczsiebie.pl
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #9 : Styczeń 31, 2005, 21:44:51 »

no własnie mam akwarium tylko nie mam grzałki i filtra bo niedawno założyłem hodowle czerwieniaków.
ale hyba moge podzielić akwarium na pół i w jednej połówce trzymac tę parkę no nie?? odpisz.
No i jeszcze na dodatek druga para salvin chyba terz coś kombinuje no i właśnie pytanie.
Czy mogę podzielić akwarium na pół i w jednej połówce trzymać 2 parki salvin??
Czy nie będą sie gryźć??
Czy nie zeżrą sobie ikry nawzajem??
Czy narybek będzie bezpieczny??
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2005, 15:09:27 »

odpowiedz rob(cośtam) bo mi to potrzebne bardzo
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
rob1979
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


www.zobaczsiebie.pl


WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 02, 2005, 20:58:23 »

jeśli nie masz wyjścia to spróbuj zrobić tak jak mówisz... oddziel obydwie pary i obserwuj...
jeśli tylko możesz to jednak przenieś jedną z tych par do osobnego akwa... z tego co wiem to nie da rady żeby na małej przestrzeni odchowały się dwa mioty narybku...
a jak coi bardzo zależy do spróbuj wychować młode z jednego tarła - tę drugą pare po prostu zignoruj - niech się trą w ogólnym
pozdrawiam
Zapisane

profesjonalne sesje zdjęciowe
www.zobaczsiebie.pl
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 07, 2005, 21:56:24 »

prawdopodobnie bedą sie gryzły więc musisz uważać bo jak przedzielisz na pół to zamaleje terytorium i mogą być bardzo agresywne do siebie jeśli któraś z par będzie miała ikre ....
Zapisane

Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #13 : Luty 09, 2005, 18:44:34 »

yhym  jusz właśnie oddzieliłem bo wykombinowałem szybę.
ta parka okrutnie pilnuje tych swoich skałek

Jak moge zastymulować tarło??
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #14 : Luty 12, 2005, 20:33:41 »

yeyeye właśnie teraz mi Salvini ikre składają Cheesy
jak to dobrze że przedwczoraj odzieliłem akwarium na pół
jusz rano zobaczyłem u samicy wysunięte pokładełko
wiedziałem ze tarło sie odbędzie Cheesy

teraz tylko musze się dowiedzieć jak je karmić
dzienki za wasze odpowiedzi
to dzięki wam udało mi sie doprowadzić do tarła  :wink:
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: