Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Inne biotopy wiki « Czy słyszał ktoś ? - Akwarium zimnowodne
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy słyszał ktoś ? - Akwarium zimnowodne  (Przeczytany 16663 razy)
diego74574
Nowy
*
Wiadomości: 15


« : Styczeń 12, 2006, 09:33:59 »

Czy słyszał ktoś żeby ktoś posiadał akwarium zimnowodne. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie założenie akwarium zimnowodnego tak z 1000 L. W całym polskim internecie widziałem tylko jedną stronę o takim akwarium z polskimi gatunkami http://www.republika.pl/pbojdeck/zimnowodne.html
Wydaje mi się że to jest świetna sprawa. W takim akwarium gdzie temperatura powinna wynosić 5 do 18stC w zależności od pory roku można by chodować małe płotki, karasie, karpie koi, jazie, srebrenice, ukleje, różanki, cierniki, basski amerykańskie, jazgarze, kozy lub inne małe gatunki. Taką małą temperaturę można osiągnąć na dwa sposoby albo umieścić akwarium w jakimś nieogrzewanym pomieszczeniu gdy ktoś mieszka w domku jednorodzinnym np. w ganku, warsztacie, pomieszcz. gospodarczym, albo w zwykłym pomieszczeniu i kupić chiller które to urządzenia są stosowane czasami do regulowania temperatury w akwariach morskich i już są dostępne w Polsce w szerokim wyborze. Żeby się para nie osadzała na szybach można zrobić akwarium z akrylu. Następny problem to dostępność rybek, trudno gdziekolwiek takie kupić: karasie i koi można kupić, płotki chyba w stacja zarodowych rybackich a inne małe gatunki to chyba tylko w lecie z siatką chodzić nad brzegiem jeziora czy rzeki i łapać. Jeśli ktoś jest zainteresowany i wie coś na ten temat to proszę o opinie.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Styczeń 12, 2006, 15:22:56 »

fajny pomysł Smiley Ale musisz wiedzieć, że karpie koi nie nadają się do trzymania w akwarium :!:
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #2 : Styczeń 12, 2006, 17:06:27 »

mam tę strone i też uważam że to super sprawa i może kiedyś założe takie akwa z 200l słabo oświetlone imitujące zamulony brzeg jeziora z rosnącymi grążelami a między nimi śmigającymi karasiami i linami(może być odmiana złota hehe)  co do koi to zgodze się że sie nie nadają
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 12, 2006, 20:26:57 »

http://www.akwarium.net.pl/port/modules/smartsection/item.php?itemid=4&page=1

Nawet na wystawach prezentują takie akwaria.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 01:11:32 wysłane przez Przemek » Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #4 : Styczeń 12, 2006, 20:36:49 »

fajna stronka do pooglądania :wink:
Zapisane
Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #5 : Listopad 09, 2008, 11:47:25 »

Temat trochę zamarł,ale postanowiłem wtrącić tu swoje dwa grosze. Mam akwa 100l z 2 okoniami i stadkiem uklejek. Zbiornik założyliśmy z kumple dość spontanicznie, więc jest dość surowy, ale funkcjonuje już ponad tydzień. Największy problem jest z utrzymaniem czystości gdyż okonie bardzo brudzom i niestety co 2 dni robię odkurzanie i podmianę wody tak z 10%. Pomimo to ryby czują się dobrze... no może uklejki trochę mniej zważywszy na towarzystwo Wink
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #6 : Listopad 09, 2008, 13:10:30 »

Temat trochę zamarł,ale postanowiłem wtrącić tu swoje dwa grosze. Mam akwa 100l z 2 okoniami i stadkiem uklejek. Zbiornik założyliśmy z kumple dość spontanicznie, więc jest dość surowy, ale funkcjonuje już ponad tydzień. Największy problem jest z utrzymaniem czystości gdyż okonie bardzo brudzom i niestety co 2 dni robię odkurzanie i podmianę wody tak z 10%. Pomimo to ryby czują się dobrze... no może uklejki trochę mniej zważywszy na towarzystwo Wink
Daj fotkę, to może być dobre
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #7 : Listopad 09, 2008, 14:11:13 »

Ciekawe  Smiley tez chetnie bym zobaczyla na fotkach
A czy ryby sie dobrze czuja to niestety jest znak ? miejmy nadzieje ze tak
Zapisane

kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #8 : Listopad 10, 2008, 21:03:32 »

Mnie także pomysł się podoba , jednak dla okoni akwarium za małe to drapieżna ryba, gdy jest dorosła , żyje samotnie i z uklei nic nie zostanie. No chyba , że je wypuścisz na wiosnę to rozumiem.
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Mercurossaurus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116



« Odpowiedz #9 : Listopad 12, 2008, 07:11:05 »

Witam

We Wrocławiu w ZOO jest takie jakby oczko wodne z takimi właśnie rybkami. Postawione jest trochę wyżej niż poziom gruntu, sięgi mi tak do pasa i w bocznej ściance jest wstawiona szyba (kilka nawet), tak że rybki można oglądać jak w akwarium a nie tylko od góry. Może to jakiś pomysł... Można jakiś basenik wolnostojący zaprojektować z szybkami w niektórych miejscach..... Oczywiście trzeba trochę ogródka poświęcić.
Zapisane

Akwarium ogólne 240l
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #10 : Styczeń 07, 2009, 19:40:45 »

Mnie także pomysł się podoba , jednak dla okoni akwarium za małe to drapieżna ryba, gdy jest dorosła , żyje samotnie
Okoń nie jest samotnikiem, wbrew pozorom. Zostaje często sam, gdy jest duża presja wędkarzy i innych drapieżników, jak szczupak, sum, sandacz. Sam widziałem takie stadka po 20 sztuk okoni koło 0,5 kg każdy, a znajomy wędkarz widział (i niestety wyłowił) stadko 12 sztuk okoni 1,2-1,3 kg, więc to stadko było, a nie przypadkowa zbieranina. Lepiej żerują, gdy są razem, można je wyłowić prawie wszystkie. Gdy zostaje jeden, to już często nie chce żerować, więc może stąd te pomysły o okoniu samotniku?
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 09, 2009, 00:02:20 »

tak a propos fotek baniaków z rodzimą obsadą. na targach zoo botanica we wrześniu we wrocławiu był baniak ze szczupakami. poszperałem w swoich fotkach i ....... niestety fotka całego baniaka się nie zachowała. ale na pocieszenie dwie fotki mieszkańców



Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: