Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: akwa roslinne 10 l  (Przeczytany 1921 razy)
lanikk
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Styczeń 10, 2006, 16:22:32 »

Mam maly zbiornik (10 l),chcialbym w tym akwa hodowac same rosliny.Teraz pytanie.

1.Czy jezeli nie bede mial w nim ryb potrzebny jest jakis maly filtr?
2.Bez rybek nie ma nawozu,czym najlepiej nawozic w takiej sytuacji?
3.Czy 8W swietlowka wystarczy do oswietlenia zbiornika zeby rosliny rosly jak najlepiej?
4.Co z podawaniem CO2?
5.Jakie rosliny polecacie?

Za wszelka pomoc z gory dzieki !
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #1 : Styczeń 10, 2006, 18:38:50 »

Ja bym chociarz maly filterek wzial , chociarz na noc . 8W napewno wystarczy. Na inne pytanie niech ktos ci inny odpowie :wink:
Zapisane
Skalarowski
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #2 : Styczeń 10, 2006, 18:50:05 »

Sam mam holendra 7L. Nawoże tylko PlantaMinem tetry i kulkami-gliniano-torfowymi. Co2 nie podaje, nie ma potrzeby filtr aquael mikro, ale tam pływa tylko 1,5 cm molinezja ostrousta.

Rosliny to wszelkie mchy od jawajskiego przez weepinga po zdrojka.
Heniek i glosia, jakieś cabomby. Po prostu wszystko co sie zmieści możesz wsadzić.
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 10, 2006, 20:25:23 »

jeśli nie filtr to może choć kamień z bąbelkami leciutkimi żeby ci sie nawozy mieszały i jakiś ruch wody był?
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #4 : Styczeń 10, 2006, 20:40:52 »

no jak masz brzeczyk to tak ale jak nie masz to lepiej kupic filterek Cheesy  Nwet filtr do takiego akwa jest tanszy niz brzeczyk
Zapisane
Skalarowski
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #5 : Styczeń 10, 2006, 20:53:48 »

możesz samemu zrobić nawet filtr, sprawdz w DIY  albo w magazynach akwarystycznych.
Zapisane
lanikk
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #6 : Styczeń 11, 2006, 16:10:59 »

filtra nie chce kupowac,mam jedynie nie uzywana pompke zewnetrzna.Mozecie mi cos konkretnie poradzic jak cos samemu zmajstrowac, jakis niewielki filtr z uzyciem tej pomki.Szukalem ale jedynie znalazlem filtr DIY ale musialbym miec popke wewnetrzna(ale takowej nie mam).

Dzieki za pomoc!
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #7 : Styczeń 11, 2006, 16:17:01 »

no ale to jest brzeczyk ?? Jak tak to podlaczasz do niego rurke do rurki kamien napowietrzajacy , podlaczasz do pradu i jest :!:  Chyba ze masz jakas inna pomke :?:
Zapisane
lanikk
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #8 : Styczeń 11, 2006, 16:40:44 »

to jest brzeczyk,tylko tak sie zastanawiam czy nie dalo by sie z niego zrobic jakiegos malego filtra
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: