Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: sera costapur a ospa  (Przeczytany 2615 razy)
ellma
Nowy
*
Wiadomości: 26


« : Luty 19, 2006, 09:34:37 »

Wiem ze na forum jest juz wiele postów na temat ospy, ale mam problem na ktory nie znalazlam odpowiedzi. Jak tylko zauwazylam białe kropki u mojej welonki kupiłam sera costapur (jak do tej pory uważałam że produkty sery są naprawe dobre, wyleczyłam nawet posocznice dzięki produktom z tej serii), dziś jest trzeci dzień kuracji a rybcia kropek ma coraz wiecej i nie wygląda to na najlepiej... nie wiem co moge teraz zrobic. Dałam dwie dawki tak jak było podane w ulotce, czyli 1ml na 40l. Moje akwa ma 60l, oprocz welonki mam cierniooczka i zbrojnika (na nich ospy jeszcze nie widac, ale to pewnie kwestia czasu), podniosłam temperaturę do 28 stopni i wyłaczyłam światło od podania pierwszej dawki. Jest to nowe akwa, ma dopiero tydzien, dojrzewalo 3 doby, rybcie mialam juz weloncie mialam juz wczesniej, od 2,5 roku.Prosze o cenne rady...
Zapisane
Pawlikus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162



« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2006, 09:45:32 »

Może spróbuj zmienić lek na Ichtiosan firmy Tropical. U mnie to bardzo pomogło i rybki szybko wróciły do zdrowia. :wink:
Zapisane
ellma
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2006, 09:55:01 »

tylko czy tak mozna mieszac te leki... moze powinnam filtr (wewnętrzny gąbkowy)odlaczyc i tylko napowietrzac, moze zwiększy sie skutecznosc costapuru, bo nie wieże ze nie zadziałał, skoro to specyfik na ospe
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2006, 16:25:48 »

Nie powinno mieszać się leków, zwłaszcza tych zawierających chlor. Leczenie powinno być przeprowadzone jednym lekiem i nie trwać dłuzej niż kilka dni, nie powinno się również odrazu stosowac drugiego leku, po pierwszym ryby są wystarczająco osłabione.
Poponował bym ci spróbować z solą (niejodowaną), kąpiel długotrwała 20-25 g (1 czubata łyżka) soli na 10 l wody - trochę podnieść temperature lub krótkotrwała (w osobnym zbiorniku) 10 - 15g soli na 1 litr wody przez 20 min - woda o takiej temp. jak w akwarium.
 Powiedz mi jeszcze czy przy sera costapur podnosiłaś temperaturę ?
Zapisane


385 l - dyskowce
ellma
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #4 : Luty 19, 2006, 21:16:56 »

Temperature podniosłam z 25 do 28 stopni, teraz jednak wieczorem obnizylam do 27 poniewaz wydaje mi się ze welonci po trzech dniach w tak, jak dla niej gorącej wodzie, może sie cos stać. teraz takze  widzę znaczną poprawe jesli chodzi o ospe, kropki wkoncy zaczęły znikać, juz ich nawet prawie nie ma, tak wiec costapur chyba dopiero zacząl przynosić efekty. Nie bede dodawac innych lekow, bo lepiej nie mieszac, a skoro jest poprawa zostanę przy costapurze. Jednak dodaje go codziennie do 5 dni, a nie co drugi dzień tak jak podane jest w ulotce. Potem po tygodniu dodam dawke przypominającą, a następnie po dwóch tyg. Costapur myślę ze jest porostu słabszy, ma mniej zieleni niz inne środki jak np. ichtiosan. Byc moze sie mylę. Tylko zebym nie przedawkowała :?  :?:  :?  :?:
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: