Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « chora meeka :( prosze o szybka pomoc !!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: chora meeka :( prosze o szybka pomoc !!  (Przeczytany 1033 razy)
alokazja
Gość
« : Styczeń 03, 2006, 13:37:27 »

Witam,
mam na imie Izabela i jestem bardzo zmartwiona stanem swojej najwiekszej rybki w kawarium.
Meeka ma okolo 10 cm dlugosci i do niedawna byla niekwestionowanym krolem akwarium.
Ostatnio wpuscilam do tego akwa(70l) dwie pielegniczki sajici. Meeka jest ostro przeganiala
i mialy ciezkie zycie. Od kilku dni jednak obserwuje ze Meeka zmarkotniala, ledwo sie rusza po akwarium, piekne dlugie pletwy samczyka znikly.wygladaja na obgryzione choc nie widze jak jestem w pracy zeby inne rybki ja atakowaly i podgryzaly te pletwy. poza tym mam wrazenie ze rybka ma spuchniety brzuszek.no i chyba w ogole nic nie je.
Czy ktos ma jakis pomysl co moze byc nie tak i jak ratowac rybke ??
Pozdrawiam
Iza MM

acha i jeszcze jedno. rybka wyglada jakby miala problemy z oddychaniem.
szeroko otwarty pyszczek caly czas.no i nie utrzymuje normalnej pozycji w
akwa, tylko caly czas glowa jest wyzej reszty ciala. reszta rybek (mala
meeka, 2 sajici, 3 kosiarki, glonojad i 3 otoski wygladaja normalnie)

kolejny dopis, wlasnie przeczytalam porady przemka odnosnie wpisow.
temp. wody to 27C,  tawrdosci i PH wody niestety nie znam. filtr wewnetrzny aquael fan-1.
odnosnie zbiornika, to mam go ponad pol roku. w tym czasie nic nie zmienialam odnosnie skladu. caly czas woda do wymiany z kranu, odstana z dodatkiem antychloru.wode wymienialam co 2 tygodnie.ale ostatnio poniewaz troche wiecej rybek mam zmieniam co tydzien.karmie rybki pokarmem tropical-cichlid gran oraz suszona rozwielitka rowniez firmy tropical.jak powiedzialam do tej pory nie mialam zadnych problemow z rybkami, wiec jest to dla mnie zaskoczenie ze ni stad ni zowad najwieksza  z nich zaczela chorowac.
Zapisane
jachu
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2006, 21:39:49 »

Proponuję odłowić rybkę do osobnego zbiornika i podleczyć .
 Zresztą jeśli problemy pojawiły się jak piszesz (Ostatnio wpuscilam do tego akwa(70l) dwie pielegniczki sajici. ) to odpowiedź nasówa się sama .
Zapisane

Jachu
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: