Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: agresywne danio  (Przeczytany 4812 razy)
bober
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Luty 02, 2004, 18:57:27 »

Witam. Wpuściłem niedawno 5 danio pręgowanych. Po kilku dniach jeden z nich zaginął. Nie wiem co się z nim stało, do dzisiaj go nie znalazłem (bede musiał chyba przekopać całe dno). Te co zostały dziwnie się zachowują. Upatrzyły sobie "ofiarę" i co chwilę za nią ganiają i podszczypują. Ta rybka juz prawie nie ma pletwy ogonowej ,mocno uszkodzoną płetwę piersiową i w ogóle jest pokiereszowana. Może to przez to że tylko jedna z nich jest samiczką, reszta to samce? Czy gdybym dokupił kilka samiczek to by się uspokoiły? Poza tym nie wiem co zrobić z tym prześladowanym osobnikiem bo jak tak dalej pójdzie to go zabiją. Proszę o pomoc.
Zapisane

Powiem tak... Bardzo trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2004, 22:35:05 »

może są głodne? Często tez danio o normalnej długości płetw podgryzają je formom weloniastym
Zapisane

Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2004, 07:14:44 »

Kiedyś w moim akwa pływało jedno jedyne danio pręgowane ( niestety musiałem je przyjąć). Po kilku dniach znikło bez śladu, akwa było szczelnie przykryte pokrywą więc o ucieczce nie ma mowy, przewróciłem całe akwa w poszukiwaniu ciała (coby nie zaczeło gnić) lecz nie znalazłem ani "strzępka". więc albo mają zdolność do teleportacji albo smakują innym rybkom :].
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: