Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pseudomugil gertrudae  (Przeczytany 44737 razy)
Radosław
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Grudzień 29, 2005, 00:49:23 »

Witam

Niestety internet zawiódł mnie i jestem zmuszony szukać szczęścia u was:D.
Mam akwarium 100 l, dł 80 cm , pH 7.5 - 8 (czasem 7) NO3 od 0 do 10 mg:), twardość 7*n (węglanowa) i 20* (ogólna), a w nim jak narazie 12 sztuk zwinnika mosiężnego (nie chodzi o miedzika!:)) i 3 krewetki amano.W jednym sklepie zoologicznym znalazłem w końcu tą rybkę ale nie wiem czy będe mógł ją trzymać w moim akwarium. Prosze o wszelkie możliwe informacje dotyczące tej rybki ( parametry wody, karmienie, rozmnażanie tolerowane towarzystwo, ect..), myślę też nad zakupieniem dodatkowo ok 10 sztuk Iratherina Werneri... (co wy na to?).Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Zapisane

Akwa 100 l : 10 zwinnik mosiężny, (ok) 15 peseudomugil gertrude, 8 tęczanka wernera, 3 krewetka amano i 10 red cherry


w pracy opiekuje sie 320 malawi:)
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 29, 2005, 08:17:31 »

Bardzo ciekawa rybka.
Rzadko spotyka się rybki z Australii poza tęczankami.

Ale gdzie znalazłeś nazwę zwinnik ?!
Zupełnie mi ona nie pasuje do tej ryby :?

Jednak z tego co znalazłem wymaga ona wody zupełnie innej niż masz - kwaśnej (pH 6-6,5), oraz miękkiej do średnio twardej. Dlatego na pewno musiałbyś zejść z pH (może filtrowanie przez torf) a najlepiej też z TwO (RO?).

Chociaż z Australią różnie bywa, wody są tam różne, kto wie czy nie żyje także w innych  :roll:

Iratherina Werneri wydawałoby się, że pasuje, tylko odnośnie wody chyba nie do końca...

ps przenoszę wątek do Australii
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2010, 22:08:51 »

wiem, że ten wątek jest strasznie stary, ale chciałbym tylko zauważyć, że ani P.gertrudae ani I.werneri nie pochodzą z Australii tylko z Nowej Gwinei.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: