Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czym Karmic male Tropheusy  (Przeczytany 14131 razy)
tropheus
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #15 : Październik 04, 2004, 21:04:21 »

Cytat: roberty
Właśnie obserwacje w naturze pokazały, ze 95 % pożywienia trofeusów stanowia glony, z czego 60% to Cladophora (glon  znany pod polską nazwą gałęzatka), reszta to skorupiaki. Przy żywieniu 3 razy dziennie 1 posiłek mięsny to 33% - czyli chyba coś nie tak.
Twoje wyliczenia miałyby sens tylko w wypadku, gdyby każdy z tych posiłków był równy wagowo. A tak Twoje wyliczenia są bez sensu.

Cytat: roberty
Niechlubne przykłady żywienia miesnego znane sa już u nas i efekt piorunujący  -mnóstwo małych, a ryba dorosła  żyje rok, dwa.
A skąd to wiesz? Z własnego doświadczenia?
Zapisane
roberty
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


WWW
« Odpowiedz #16 : Październik 04, 2004, 21:07:16 »

Tropheus

Wiesz, pisanie słowa robaczki jest mało precyzyjne i dla niedoświadczonych akwarystów może kojarzyć sie z dżdzownicami, nicieniami itp.

A tak naprawde to my podaliśmy swoje nazwisko, źrodła informacji, szkoda, ze Ty ukrywasz sie ze swoimi danymi.
Nie będziemy prowadzić dysput z anonimowymi ludźmi. Anonimowo można pisać wiele,  a przecież warto odpowiadać przed ogółem za swoje słowa.
Zapisane

Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN
tropheus
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #17 : Październik 04, 2004, 21:11:51 »

Cytat: roberty
Nie wiem Trofeusie czy wiesz, ale tylko u małych [do 3cm] ryb przewód pokarmowy jest zdolny konsumować tzw. "robaczki".
Dorosły trofeus ma układ pokarmowy kompletnie nieprzystosowany do owych "robaczków".  To jest ryba glonożerna.
Jasne. Każdy Tropheus w naturze ma zamontowane specjalne urządzeniu, które po przekroczeniu przez rybę 3 cm "wzrostu" powoduje u niej totalne obrzydzenie do wszelakich robaczków i dzięki temu żaden Tropheus powyżej 3 cm juz nie rusza nigdy żadnego robaczka.

Cytat: roberty
A pisanie, że "robaczki" powodują efektywniejsze rozmnażanie się jest prawdą.  Warto może powiedzieć, że skracają te "robaczki" życie dorosłym rybom !! Jak pisać prawdę to już całą, nie uważasz trofeusie?
W rozsądnych ilościach chyba jednak nie skracają.
Zapisane
tropheus
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #18 : Październik 04, 2004, 21:26:14 »

Cytat: roberty
Tropheus
Wiesz, pisanie słowa robaczki jest mało precyzyjne i dla niedoświadczonych akwarystów może kojarzyć sie z dżdzownicami, nicieniami itp.
Problem tylko w tym, że ja juz raz konkretnie te robaczki wymieniłem. Jakbyś czytał uważnie, to z pewnością nie pisałbyś takich głupot.

Cytat: roberty
A tak naprawde to my podaliśmy swoje nazwisko, źrodła informacji, szkoda, ze Ty ukrywasz sie ze swoimi danymi.
Nie będziemy prowadzić dysput z anonimowymi ludźmi. Anonimowo można pisać wiele,  a przecież warto odpowiadać przed ogółem za swoje słowa.
Z tego powodu na pewno się nie zachlastam.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: