Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: cement w akwarium ??  (Przeczytany 6589 razy)
Kozik
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Grudzień 13, 2005, 18:40:55 »

Witam
Chciałbym sie poradzić nieco. Wpadłem na pomysł by do mojego akwarium wstawić wystruj z kamieni. Wszystko świetnie tylko by połaczyć kamienie ze sobą w całośc konstrukcyjnie potrzebowałem czegoś co je ze sobą połączy. Pomyślałem: kupie silikon akwarystyczny i skleje kamienie ze sobą i po sprawie. Tak zrobiłem ale niestety silikon nie okazał sie na tyle wytrzymały i puścił i konstrukcja z kamieni się zniszczyła. Zaczełem szperać po internecie i znalazłem iż kamienie moznaby połączyć ze sobą w całość zaprawą cementową. Oczywiście pomyślałem że zapewne zmieni to parametry chemiczne wody i zaszkodzi rybom. Po dłuższym szukaniu znalazłem zaprawe uszczelniającą, która może mi posłużyć jako spoiwo do łączenia ale co najwazniejsze ma ona wystawioną pozytywną ocenę na kontakt z woda pitną! Powiedzcie co wy o tym myślicie czy ten pomysł wyda?? Czy nie zaszkodzi to rybom??
Zapisane

450 l : tęczanki (czerwona,trójpręga,neonowa,boesmani),  kirys spiżowy, bocja wspaniała, zbrojnik niebieski

125 l : skalary
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 13, 2005, 19:27:24 »

czesc. myślę że nic się nie stanie bo przecierz na wsi, a i w miescinach też np.: warszawie ,studnie sa budowane z kręgów cementowych. wypłukuje sie tylko pył z czasem i woda jest do picia. nie mierzyłem nigdy takiej wody co do pH i innych parametrów ale nie powinne być drastyczne.
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #2 : Grudzień 14, 2005, 15:44:38 »

To jak ty to budowałeś z sylikonu że się rozpadło?
Ja ostatnio zrobiłem sobie ściane sylikonem z kamieni i się trzyma(ale tylko kawałek żeby filtr zasłonić :wink:
A cement cze coś w tym stylu się nie nadaje :?
Zapisane
bolek
Nowy
*
Wiadomości: 43



« Odpowiedz #3 : Grudzień 14, 2005, 17:16:55 »

Ja też kleiłem silikonem i jest OK!!! Smiley
Nawet piaskowce trzyma jak należy. Cool
Zapisane

240L - skalary, żaba, krewetki szkliste, neonki innesa i czerwone, ampularie, zbrojnik niebieski, rineloricaria parva i duch amazoński
30L żłobek a w nim zbrojniki
Kozik
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Grudzień 14, 2005, 22:53:52 »

to nie jest zwykłe wklejanie kawałków kamieni w silikon. Napręzenia sa duże ze względu na bardzą duża wage głazów. A co do PH to owszem czytałem że sie zmieni bo cement alkalizuje wodę czyli powinno byc cos około 7,5 - 8  ale mam tęczanki więc one nawet lubia taką wodę. Po za tym w akwa jest jeszcze korzeń a jak wiedaomo korzenie zakwaszają wodę także może warunki nie zmienią sie tak znacznie
Zapisane

450 l : tęczanki (czerwona,trójpręga,neonowa,boesmani),  kirys spiżowy, bocja wspaniała, zbrojnik niebieski

125 l : skalary
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #5 : Grudzień 15, 2005, 16:27:46 »

Cytat: kafarski
czesc. myślę że nic się nie stanie bo przecierz na wsi(...)studnie sa budowane z kręgów cementowych(...)



No właśnie, przecież studnie są z betonowych kręgów a woda jest wspaniała. Dużo leprza jak z kranu Cheesy.
A tamy na małych rzeczkach? U mnie w mieście jest kilka (starych) które również są z betonu. Dodam że w tych rzeczkach są ryby i jak widać im to nie przeszkadza.


Na twoim miejscu zrobił bym próbke. Jakichś kilka kamieni ze sobą złączyć taką zaprawą, dobrze wypłukać i wsadzić do małego akwarium z wodą. Za pare dni sprawdzić parametry i jak cos nie pasuje to spróbować je zmienić np. torf czy kora dębowa. Za kolejne kilka dni sprawdź ponownie parametry i jak będą z miarę ok, to wpuść do tego akwarium kilka jakichś niedrogich rybek (na wypadek żeby sie cos stało to żeby kasy nei tracić) np. danio pręgowanych. Jak będą sobie pływać i żyć i normalnie sie rozwijać, to mysle że takie coś nadawało by sie do akwarium. SPRAWDŹ.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Kozik
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #6 : Grudzień 16, 2005, 03:06:04 »

ok chyba tak zrobię dzięki za rady i poświęcona uwagę  Smiley
Zapisane

450 l : tęczanki (czerwona,trójpręga,neonowa,boesmani),  kirys spiżowy, bocja wspaniała, zbrojnik niebieski

125 l : skalary
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: