Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium(azja)  (Przeczytany 3622 razy)
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« : Grudzień 06, 2005, 18:19:30 »

Na święta stawiam akwa i właściwie pytam się o obsade czy mogła by takowa być :wink:
A więc:
4 gurami mozajkowe
2-4prętniki karłowate
10szt.danio pręgowanego
5szt.bocji(jakiś mniejszych ew.siatkowane)
akwa miało by wymiary90/35/35
Czy taka obsada była by dobra? :roll:
Zapisane
Szadiiii
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Grudzień 06, 2005, 18:41:13 »

Z moich osobistych doświadczeń wynika że bocje bardzo agrecywnie atakują denio. A szkoda :cry: bo ładnie ze sobą by pasowały.
Pozatym Bocje osiągają do 20 cm więc nie będzie im tam za wygodnie.
Prętniki podczas tarła są bardzo agresywne, a Gurami mozajkowe (zwłaszcza samiec) jest bardzo podobne do samicy prętnika. Co za tym idzie chyba się domyszliś. :cry:
Osobiscie doradzam pyszczaki. :lol:
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #2 : Grudzień 06, 2005, 18:51:03 »

Ale żeś wymyślił(pyszczaki)Czemu atakują.Nie zauważyłem u tych ryb ni kszty agresji(chyba że wymiana zdań między sobą).A po zatym w ostateczności siatki(15cm).Niestety będe musial właśnie je kupić bo mam problem już z 1 a trzeba jej kilka koleżanek(dostałem akwa i była już w nim)Specjalnie dla nich większe akwa stawiam.Większego już nie zmieszcze(nie mam już miejsca) a nie oddam tej ryby bo nie mam gdzie :cry: .I tu jest mój problem.A czy aż tak bardzo będą się lały labirynty.Już zrezygnowałem z wielkopłetwów(te dopiero się leją)a ty mi takiego ćwieka :roll:  :cry:
Zapisane
Leloo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2005, 19:36:15 »

pretniki nie sa az takie agresywne... przynajmnije nie karlowate... jzu bardzoej gurami podczas tarla by je mogly tluv ale co zrobi 5 cm pretnik 10 cm guraminowi? wiec mysle ze bedzie git
Zapisane

112; i kotnik 12l
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2005, 20:40:02 »

Fajnie.Staram się zrobić jak najodpowiedniejsze akwa i nie chce żadnych wpadek :DMartwi mnie tylko to że akwa może być ciut za małe dla siatkowanych ale nie mam wyboru Sad
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #5 : Grudzień 11, 2005, 18:48:21 »

Może zamiast bocji grubowarga zielonego, fajna rybka. Tylko o ile pamiętam musi być sam, bo jak jest jakis inny samiec z tego samego gatunku to walczą o terytorium.
Zapisane

jackdave
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #6 : Grudzień 11, 2005, 19:33:31 »

Gurami samica zabila ( zamęczyła ) prętnika samca
Zapisane

Niektórzy przeginają :/ Rybki to tez stworzenia !!
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #7 : Grudzień 11, 2005, 21:48:48 »

Nie mam gdzie bocji oddać więc w akwa muszą zostać o i mam pytanie czy np za prętniki moge wsadzić sumiki szkliste ok. 5 szt?jak one się zachowują i wogle ogólne info o nich podajcie bo w necie tak ogólnikowo :wink:
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Grudzień 12, 2005, 23:49:24 »

gurami mozajkowe wogóle nie zwracają uwagi na prętniki i doskonale razem współżyją. przy obsadzaniu akwarium rybami labiryntowymi nalezy zwacac szczególną uwage na to by nie przerybić zbiornika. W przerybionych lub zbyt małych akwariach wszystkie labiryntowe stają się agresywne. Labiryntowe nie lubią towarzystwa ryb szybko pływających totez połączenie ich z danio jest kiepskim pomysłem. raczej wybrałbym jakieś rasborki (jest kilka gatunków dostępnych na rynku) lub wspomniane przez ciebie sumiki szkliste.
Zapisane

remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #9 : Grudzień 13, 2005, 16:14:32 »

A więc czy mogło by to tak wyglądać:
4prętniki(już mam Cheesy )
2gurami mozajkowe
5bocji siatkowanych
8razbor
4sumiki
czy akwa nie będzie przerybione czy będzie ok?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: