Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Wielkopłetw wspaniały
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wielkopłetw wspaniały  (Przeczytany 8567 razy)
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #15 : Grudzień 03, 2005, 22:43:26 »

Cytat: remol;]
A może lepiej kupić i sobie głowy nie zawracać np prętniki karłowate :?


Dobra odpowiedź :wink:


Z żyworódkami nie polecam. Prawdopodobnie źle to by się dla nich skończyło.
Moje atakowały też nieco większe ryby niż gupiki czy molinezje.
Nie wiedziałam na co się decyduje kupując wielkopłetwy i po pewnym czasie słabsi współlokatorzy byli bardzo poturbowani.
Macropodus potrafi stać się groźną bestyjką.
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Skalarowski
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #16 : Grudzień 04, 2005, 09:22:30 »

:| Ale mnie sie wydaje , że jak już masz Ameryke Środkową i Meksyk to po co mieszać z koreą czy chinami(Wielkopłetw) czy z Indiami(Prętnik)??
Może żałobniczkę (Rio paraguay nie jest tak daleko od Meksyku) ona też jest ładna, mało agresywna i rośnie tak jak Macropodus opercularis, ok 8cm.
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #17 : Grudzień 04, 2005, 10:43:27 »

Widzisz ale ja już hodowałem ameryke a tera powoli zmieniam na rybki z azji Cheesy (nie mam tyle kasy żeby wpaść i kupić odrazu tego co mi potrzeba Cheesy )
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #18 : Grudzień 04, 2005, 18:34:01 »

Wielkopłetwy zjedzą gupiki. To ryby drapieżne o dość silnych pyskach. Mozna je trzymać np. z gurami dwuplamistymi ale w dużych akwariach. Jesli masz mniej niz 100l to raczej nie ekserymentował bym z akwarium towarzyskim z wielkopłetwami. Ryb takich jak danio nie trzyma się z rybami labiryntowymi (wyjątek to danio kropkowany). labiryntowe nie lubią towarzystwa ryb szybko pływających.
Jesli chcesz w 90l trzymac jakieś labiryntowe to proponuje prętniki, bojowniki lub ostrogony. Na dno piskorki lub małe gatunki bocji. W toń mozna wrzucić jakies ryby z rodzaju Rasbora, których asortyment na rynku jest coraz większy.
Zapisane

remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #19 : Grudzień 04, 2005, 21:52:56 »

I tak też chyba zrobie.A chodowałeś już lukas gurami czekoladowe(masz na obrazku)Napisz mi coś o tej rybce(mało jest o niej w sieci :wink:
Zapisane
Waskier
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #20 : Grudzień 05, 2005, 03:22:02 »

hmmm wielkopłetw, czyli makropod jak mniemam, potocznie...

powiem tak: miałem kiedyś 100l ogólne [co tam nie pływało  :lol: ] i ryby te były u mnie raczej spokojne, nie licząc tarła, miałem żyworódki i był pokój

odchowałem potomstwo w ogólnym i nie zarejestrowałem zgonów z winy tych ryb
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #21 : Grudzień 05, 2005, 19:02:34 »

To ja już nie wiem. W hodowli labiryntów nie jestem takim leszczem.Może jednak spróbować bo akwa bardzo zarośnięte i w razie zamieszek nie ma problemu.Nowe akwa stawiam przed świętami(90/30/35 Cheesy )
Zapisane
Lukaszl
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #22 : Luty 15, 2006, 23:17:40 »

Mam wielkopłetwa. NA początku kupiłem dwa małe samce i był młyn. Odradzam. Ale kiedy pozbyłem się jednego to jest spokój juz od roku. Makropod pływa sobie w akwa towarzyskim i nikomu nie wadzi. Czasami nawet usuwa się przed innymi. Podejżewam że z nimi jest tak jak z bojownikami każdy ma inny charakter. Napewno lepiej wpuścić go jak jest mały a nie dorosłego osobnika
Zapisane

70litrów
brzanki różowe
brzanki sumatrzańskie
kirysy spiżowe
zbrojnik niebieski

please kliknij tylko: http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=44573
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: