Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Pomóżcie mam problem z jakimś dziwnym glonem
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomóżcie mam problem z jakimś dziwnym glonem  (Przeczytany 2384 razy)
Poll
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Styczeń 28, 2004, 00:24:21 »

Od wielu lat mam akwarium, ale z podobnym problemem spotykam się po raz pierwszy. Baniak 112, 25C, PH 7, TWO 14, TWW 4 dobre oświetlenie więc parametry jak trzeba.
Najpierw na szybach, potem na roślinach zaczęło pojawiać się stalowo-zielone dziadostwo. Ponieważ psuło estetykę zeskrobałem z szyb, ale w przeciwieństwie do typowego glona ciężko było to zdrapać nawet ostrą końcówką. Ślimaki to olewają.

Zaczyna obsiadać rośliny, pierwsze padły rośliny z włoskowatymi liśćmi, zostały oblepione i padły. Potem zaczęły marnieć amazonki i moczarki.
Zmiękczanie wody i lanie antyglona trochę poprawiło sytuację, przestała gnić wgłębka i wkopane w podłoże moczarki zaczęły rosnąć, inne rośliny ledwie żyją, kiedyś miałem kłopot z ich nadmiarem teraz w akwarium walają się szczątki gnijących liści dużych amazonek, a ja muszę dokupywać rośliny, które czasem trochę rosną czasem padają zaraz po wsadzeniu.

Drugi problem to gnicie łodyg około 1 cm nad dnem, dotyka to amazonek i podobnych im roślin, najpierw roślina rośnie bez problemu. W pewnym momencie przestaje rosnąć i brązowieje łodyga nad dnem, potem marnieją liście i pada.

Nie wiem co mam z tym zrobić pomóżcie?
P.S. nie mam żadnych ryb, które niszczą rośliny
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 28, 2004, 13:09:10 »

Co do "drugiego problemu" to czytałem gdzieś że takie są objawy niedoboru żelaza. Ale to nie jest moja 100% diagnoza.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: