Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Bojownik z "podwójnym" ogonem?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojownik z "podwójnym" ogonem?  (Przeczytany 3432 razy)
manissimus
Nowy
*
Wiadomości: 3



« : Listopad 27, 2005, 13:48:37 »

Dawno temu czytałem a "Akwarium" artykuł na temat bojowników (poszperam w papierzyskach, to może uda mi się znaleźć ten numer i podać dokładne namiary).  Pamiętam, że była w nim mowa o tym, iż wyhodowana została odmiana ten pięknej rybki posiadająca podwójną płetwę ogonową.

Czy ta odmiana jest dostępna w Polsce? A jeśli jest dostępna, to gdzie i jaki jest koszt takiej rybki? Swego czasu dowiadywałem się o takie rybki w wielu sklepach akwarystycznych, ale sprzedawcy patrzyli na mnie jak na cielę z dwoma głowami. Wink
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 27, 2005, 13:52:03 »

nie widziałem nigdy takiego. powinne być jakieś fotki w necie. widziałem za to takie z pierzastymi ogonami -tez ładne.
Zapisane
manissimus
Nowy
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #2 : Listopad 27, 2005, 14:17:33 »

Znalazłem cyfrową wersję tego tekstu. Można się z nim zapoznać TUTAJ (jak się okazuje pamięć ludzka jest zawodna - nie jest to artykuł o bojownikach, ale relacja o rynku akwarystycznym w... Bangkoku).
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 27, 2005, 16:37:24 »

nie mogłem zobaczyć zdjęć. tak czy inaczej o następny potwór - kaleka.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Listopad 27, 2005, 20:33:10 »

Oczywiście, że jest odmiana bojowników z podwójną płetwą ogonową. W handlu w Polsce dostępne są one sporadycznie , cena ok 10zł (jak inne bojowniki). Jednak generalnie takie zwykłe bojki ze sklepu nie sa najlepszej jakości i z reguły dość znacznie odbiegają od standardów. Dobrych jakościowo ryb należy szukać u hodowców. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć:

zdjęcie pochodzi z www.aquaria.4t.com



zdjęcia pochodzą z www-scf.usc.edu



zdjęcia pochodzą z www.acquarionline.it
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 27, 2005, 20:50:30 »

nie bardzo to podobne do ogona welona,
rozszczepienie poszło w pionie a nie poziomie,
ma tylko połowę z  welona ogona :wink:
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: