Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Bimbrownia - ilość uwalnianego CO2.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bimbrownia - ilość uwalnianego CO2.  (Przeczytany 6523 razy)
terydool
Nowy
*
Wiadomości: 15


« : Listopad 04, 2005, 19:55:18 »

Zrobiłem sobie bimbrownię. Mały koszt i nawet bardzo dobrze działa. Prosze o radę jaka ilość CO2 powinna być uwalniana z dzwonu. Mam taki oryginalny Tetry, zrobiłem malutką dziurkę i bąbelki ulatują ku powierzchni. Gdy jej nie było to dzwon się całkowicie wypełniał i u dołu wylatywał jeden duży bąbel. Czy w nocy bimbrownia może działać ?
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2005, 20:07:59 »

jesli przez membrane nie rozpuszczal sie gaz to znaczy ze
1jest ona zarosnieta glonami tak ze nie przepuszcza gazu
2gaz z bimbrowni to nie co2 tylko  :?: dobre pytanie
3teraz cokolwiek wylatuje przez dziurke ma maly wplyw na dokarmianie roslin bo ulatnia sie do atmosfery a nie do akwa
4gratuluje zepsucia calkiem dobrego dzwonu
5zrob nowy z ponczochy przelozonej 3-4 razy naciagnietej na ten stary
im dluzej gaz zostaje w akwarium tym bardziej sie rozpuszcza w wodzie i tym lepiej karmisz roslinki
ciekawe ilu akwarystow z bimbrownia i takimi babelkami  ulatniajacymi  sie bez przeszkod nad tafle cieszy sie ze swojego wynalazku?
Zapisane
terydool
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2005, 21:03:46 »

Naprawiłem dzwon ale tak jak pisałem wcześniej u dołu dzwonu wydobywa się duży bąbel co2. Na pewno dzwon nie jest porośnięty glonami bo dopiero dzisiaj go zainstalowałem w moim akwa. Czy można jakoś regulować przepływ co2, tak aby nie rozwaliło bimbrowni.
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 04, 2005, 21:12:33 »

wiec jesli gaz ci sie zbiera u dolu dzwonu i wyskakuje wielkim bablem to sie nie rozpuszcza w wodzie byc moze to nie gaz? mam dzwon na wylocie filtra bez ponczochy czy membrany po prostu obcieta butelka po wodzie i rozpuszcza sie 2-3 bable na sek. cos u ciebie nie tak. moze z bimbrowni wychodzi najpierw powietrze a troche zajmuje wyparcie tego przez CO2 i zapelnia sie dzwon?
Zapisane
terydool
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #4 : Listopad 04, 2005, 21:29:26 »

Dzwon cały jest napełniony co2 bo widać jak wypiera wodę z dzbanu. Membrana jest napięta. Gdy gaz wypełni całkowicie dzwon to wtedu u dołu dzwonu wydobywa się bąbel gazu. Bąbelki nie wydobywają się przez membranę. Gdy używałem oryginalnego zestawu to podawałem tyle gazu aby dzwon był cały wypełniony i gaz powoli się rozpuszczał w wodzie. Teraz gaz dostarczany jest bez przerwy .
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 04, 2005, 22:34:19 »

hmm to powinienes zatruc rybki dawno, jakos powoli sie rozpuszcza bo rozumiem ze masz mala bimbrownie do malego akwa, czy nie?
Zapisane
terydool
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #6 : Listopad 05, 2005, 10:34:37 »

Bimbrownia chodziła przez całą noc i wszystkie rybki żyją, nawet narybek. Dzwon jest wypełniony a nadmiar gazu wydobywa się przez membranę. Jeżeli zrobiłem coś nie tak to proszę o dobre rady. Gaz jest w dzwonie a czy to znaczy że się rozpuszcza od dołu z wodą ?. Może trzeba zrobić mniejszą ilość zacieru (akwa 60l) aby gaz wolniej się wytwarzał ?. Jeśli tak to proszę o proporcje.
Zapisane
robunio
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #7 : Listopad 11, 2005, 09:55:28 »

a ja mam pytanie.
kolega kupił na allegro poradnik o CO2 i tam ma rysunek taki -->

I ma pytanie czy tę weżyk w butli 5L ma być zanurzony w tym "zacierze" czy być nad powierzchnią zacieru ??
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #8 : Listopad 11, 2005, 10:14:15 »

jeśli wsadzisz wężyk do zacieru to ciśnienie będzie wypierać zacier do małej butelki :lol: chodzi przecież o podawanie co2 a nie zacieru
Zapisane
orzeszek18
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #9 : Luty 03, 2006, 15:54:11 »

Ja mam dzwon ze strzykawki i korka lipy, ale żadne babelki sie z niego nie wydostają.
Zapisane
MAK
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #10 : Luty 03, 2006, 21:46:30 »

orzeszek może bimbrownia produkuje bardzo małe ciśnienie i wszystko skutecznie się rozpuszcza.


Co  to jest ten zacier ?
z jakich składników i w jakich proporcjach to się miesza ?
ile tego zacieru na 112l ?
Zapisane

-=   Małopolski Tuning Klub - www.mtk-klub.pl   =-
orzeszek18
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #11 : Luty 06, 2006, 19:50:28 »

poszukaj w internecie. jest tego pelno. w pisz bimbrownia i juz.
Zapisane
Yawaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #12 : Luty 20, 2006, 15:31:37 »

jam ma u siebie bimbrownie ( mam akwa 50 litrów ) i węzyk podpiąłęm pod filtr wew. Aqua Mini, zamiast rurki z powietrzem. nie mam dyfuzora. a co moze spowodowac nadmiar co2 w wodzie? po czym poznac ze jest go za duzo. u mnie w ciągu 16 s. wylaguje 10 bąbli - to dobrze czy zle?
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #13 : Luty 20, 2006, 17:13:35 »

Przy podawaniu CO2 nalezy kontrolować przynajmniej 2 parametry: pH i TWW, na podstawie tych wartości odczytasz zawartość CO2 w wodzie. Jeśli tego nie bedziesz robił moze to skończyć się tragicznie.
Zapisane


385 l - dyskowce
Sandman84
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #14 : Grudzień 01, 2008, 17:45:53 »

Ja mam pytanie odnośnie zastosowania filtra wewnętrznego zamiast dyfuzora. Czy działa takie rozwiązanie??
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: