Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « "Agresywny" (???) Gupik....
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: "Agresywny" (???) Gupik....  (Przeczytany 6460 razy)
Madzia
Nowy
*
Wiadomości: 25


« : Listopad 04, 2005, 12:33:36 »

Mam problem z rybciami jak w temacie... z doroslych gupikow posiadam obecnie 2 samce i jedna samiczke... w kolejnosci kupowania byla samiczka.. samiec z pomaranczowo-czarnym ogonem(zamieszcze fotki w nastepnym poscie) i na koncu samiec ktorego kolor ciezko okreslic bowiem zalezy od pory dnia i oswietlenia Smiley ostatni ma o wiele bardziej rozlozysty ogon niz samiec ktorego mialm wczesniej, nie zmienia to jednak faktu, ze ten wczesniejszy tez ma sliczna pletwe ogonowa.. przez pierwsze 2 tygodnie wszytsko bylo w porzadku.. z tydzien temu zauwazylam, ze samiec z pomaranczowo czarnym ogonkiem kitra sie gdzies meidzy roslinkami.. albo siedzy przy filtrze ( lub wrecz na nim lezy..) jakby sklada ogon i w ogole nei jest towarzyski ( wczesniej plywaly sobie wszytskei razem..) a dzis zauwazylam, ze te "nowy" goni go po calym akwa i podchwytuje za ogon w wyniku czego ogonek pomaranczowo czarny jest jakby troche postrzepiony..  Co mam robic? zostawic ich samym sobie, czy moze si etak zdarzyc, ze mi sie zamęczą? Gupiki przeciez nie sa agresywne!!
Zapisane
Madzia
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2005, 12:40:43 »

Starszy mieszkaniec mojego akwarium: ( widac jaki ma ponadgryzany ogonek.....


Mlodszy, ktory sie "panoszy"... :-(


Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2005, 14:26:26 »

moze bym cos zobaczyl gdyby byly mniejsze zdjecia ale jesli masz klopoty z gupikami to je rozdziel,sprzedaj,oddaj,daj kotu :wink:
Zapisane
Ula
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 171


Moja pSinka:)


« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2008, 15:08:17 »

Mój gupik jest strasznie agresywny.Zaczyna podgryzać mieczyka - samicę, która jest od niego 5 razy większa a co gorsze neonki,tych mi najbardziej szkoda, gdyż są to bardzo delikatne rubki.Obecnie gupika przełożylam do słoika,jednak nie wiem co mam z nim zrobić.Czy ktoś miał podobną sytuację? Myslałam o tym,a by dokupić mu samicę,ale nie jestem pewna czy to rozwiąże zaistniały problem.
Zapisane

45 l
7 neonów innesa
3 danio
1 neritina communis
Tigerek
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113


Jedne z najsłodszych na świecie ...


« Odpowiedz #4 : Luty 04, 2008, 15:24:20 »

Ula ja bym dokupiła nawet 2.Powinien przestać wtedy być taki agresywny.
Zapisane

Tyle pytań a tak mało czasu ...
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 04, 2008, 16:26:21 »

już taka natura, ale fakt, jak są 2 samce to mogą się przepychać, w zależności od pojemności akwarium najlepiej mieć 1 samca z kilkoma samicami lub w większych np 4-5 samczyków z samiczkami, chodzi o to że samce są poprostu zazdrosne o kolory itp i dlatego są agresywne, jak jest stadko to agresja się 'rozkłada'
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: