Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Rybki Dziwnie Się Zachowują...
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rybki Dziwnie Się Zachowują...  (Przeczytany 4600 razy)
Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« : Styczeń 26, 2004, 21:50:41 »

Pierwszy jest Barwniak Czerwonobrzuchy. Samiec pływa, często zatrzymuje się i zaczyna drżeć. Jak by było mu zimno, trzęsie się i płynie dalej. Jakby ktoś go prądem męczył.
Reszta rybek, dwie pary Pielęgniczek Kakadu, dwa młode Skalarki i dwie Molinezje Balonowe pływają ryjkami przy powierzchni. Wyglądają jakby coś zniej zbierały, jadły ale wiem że coś im jest. Tylko co??? Co znaczą te dwa przypadki???
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 26, 2004, 22:06:49 »

Pływanie przy powierzchni moze oznaczać że rybki mają za mało tlenu w wodzie. A kwestia drżenia rybki była poruszana gdzieś tu na forum, chcesz to poszukaj bo nie pamietam co tam było mówione Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #2 : Styczeń 27, 2004, 10:15:43 »

Jak mają za mało tlenu to co mam zrobić??? Podkręcić filtr?
Zapisane
Nicpek
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Styczeń 27, 2004, 10:30:20 »

Cytat: Klakson
Jak mają za mało tlenu to co mam zrobić??? Podkręcić filtr?


Zwiększyć ruch powierzchni wody - ustaw tak wylot wody z filtra, żeby mącił cały czas powierzchnię. Jednak podpływanie ryb do powierzchni  i drżenie nie koniecznie może oznaczać małą ilość tlenu w wodzie. Poczytaj archiwum, zajrzyj na grupę pl.rec.akwarium - na pewno coś znajdziesz.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Styczeń 27, 2004, 21:53:53 »

Jakie akwa?Jaki filtr? To może być zatrucie jakąś chemią a nie przyducha.
Zapisane

-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #5 : Styczeń 30, 2004, 00:18:38 »

Jak miałem nowe rybki to na sam widok mojego wzroku zaczynały drżeć i szybcij ruszać skrzelami (bały się więc je zostawiłem w spokoju), potem się przyzwyczaiły. Długo masz te rybki?
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 30, 2004, 09:24:16 »

Klakson: jaką masz temperaturę w akwa, pH, twardość?
Sprawdź pH rano i wieczorem - może są za duże skoki.
Możliwa też jest jakaś choroba albo zatrucie  Sad

Czy filtr chodzi 24h?

Ile masz ryb na jaki zbiornik?

Myślę, że powinieneś też podmienić 1/5 wody codziennie na odstałą i ugrzaną do takiej samej temp., tak przez kilka dni.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Bizmut
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #7 : Luty 01, 2004, 19:36:08 »

MOIM ZDANIEM ZACHOWANIE BARWNIAKÓW TO CZYSTE ZALOTY, ALE GŁOWY NIE DAM. MAM PARKE, SAMIEC DRŻY A SAMICA TAŃCZY. Z KOLEI SALVINIE, KTÓRE TRZYMAM Z BARWNIAKAMI SĄ SPOKOJNE( :0wink: )
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: