Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Biotyp do 50l  (Przeczytany 2837 razy)
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« : Styczeń 26, 2004, 18:36:15 »

Mam akwa 45l(zamierzam kupić 180 w lato ale to marzenia  ) i chciałbym założyć jakiś biotyp. Wiem że 45 l to mało, ale chciałbym żeby akwa było jak najbardziej podobne do warunków naturalnych moich rybek. Mam w akwa neonki, prętniki karłowate, molinezje i danio pręgowane. Podejrzewam że najlepsze dla tych rybek byłby biotyp azjatycki (choć może jakiś inny). Piszcie jaki biotyp byście wybrali i jakie roślinki byście w nim zamieścili. Czy w proponowanym przez was biotypie powinny być korzenie i kamienie.

PS. Nie jestem zaawansowanym akwarystą więc biotyp nie powinien być trudny do utrzymania.
PPS. Oświetlenie to 15w na 45l. Filtr o wydajności 400l(przynajmniej tak piszą na opakowaniu).

Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi.
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #1 : Styczeń 31, 2004, 16:11:53 »

Azja jest dobrym pomysłem, ale musisz zmienić obsadę: tzn molinezje i neony won. Wybierasz biotop (nie biotypu, sorki że się mądrze, ale wkuwałem to lat parę) tzn Azja wód stojących (i wtedy danio też won) albo wartkie strumienie (wtedy prętniki won...) Jako obsada roślin limnofile, hygrofile, kryptokoryny, mikrozorium, barklaje do wyboru do koloru. Ryby: b. wód stojących - wszelkie labiryntowate, o małych rozmiarach, prętniki, skrzeczyki, bojowniki, badis. Wody płynące: karpiowate: razbory, danio, brzanki.
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #2 : Styczeń 31, 2004, 20:54:46 »

Dzięki :!:

Nareszcie ktoś mi odpowiedział :!:


Narazie zmienię rośliny i wystruj, a potem obsadę. Chyba wybiorę wody stojące Cheesy (brzanki są supeer Cheesy ).
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #3 : Luty 01, 2004, 15:19:14 »

Nie rozpędzaj się tak z brzankami, gdzieś wyczytałem, że potrzebują min ok 60cm do pływania, w przeciwnym razie robią się osowiałe....
Ja bym postawił na prętniki ze skrzeczykami Cheesy
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: