Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zywica epoksydowa  (Przeczytany 5213 razy)
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« : Październik 25, 2005, 09:05:09 »

Hej,

Wie ktos jak sie taka zywica epoksydowa (taka jaka mozna uzyc do akwarium) dokladnie nazywa? Gdzie to mozna kupic?

Zabieram sie pomalenku za tlo strukturalne w akwarium i chyba jednak zdecyduje sie na styropianowe, malowane, pokryte zywica i piaseczkiem...

Pozdrowionka
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Październik 25, 2005, 10:07:45 »

Żywica epoksydowa to... żywica epoksydowa. Kupisz to w każdym markecie budowlanym.
Zapisane
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 25, 2005, 13:26:17 »

No tak...  :roll:

Chodzilo mi o to, zeby byla nietoskyczna czy cos w tym rodzaju...
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Październik 25, 2005, 15:14:59 »

Żywica epoksydowa jest w zasadzie nietoksyczna, ale musisz spojrzeć jaki zakres temperatur jest dobry dla określonego produktu. Chodzi po prostu o to, żeby się to nie rozpuściło w wodzie.
Zapisane
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 29, 2005, 17:51:35 »

Okazuje się, że nie tak prosto. Może w Polsce są jakieś inne markety budowlane... Heh...

Tu w DE byłem w Praktikerze (na pytanie o żywicę facet wytrzeszczył oczy i powiedział, że nie mają). W OBI znalazłem za to klej dwuskładnikowy na bazie żywicy epoksydowej (cena za 10g 8 Euro... Chyba by mi taniej wyszło kupić te tło za 1000 złotych, hehe). Potem facet skierował mnie jeszcze do działu motoryzacyjnego... Tam były o wiele tańsze i całe puszki, tylko że to wszystko to jakieś żywice poliestrowe i na puszkach pisze, że są trujące, że w razie kontaktu ze skórą itp...

Przy okazji wpadło mi do głowy, że może zrobić tło z maty szklanej pokrytej żywicą (tak jak się robi łódki i modele)?
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: