Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « bojownik i welon razem
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bojownik i welon razem  (Przeczytany 7256 razy)
v-iki
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« : Październik 14, 2005, 14:54:46 »

Piszę bo już sama nie wiem jak mam przekonać koleżankę. Otóż ona kupiła sobie jakisz czas temu bojownika. Po jakimś czasie poinformowała że dla towarzystwa musi kupić drugą, do tego welona. Próbowałam ja przekonać żebny tego nie robiła. Gdyz z tego co sie dowiedziałam to raczej nie powinno sie trzymać bojownika z welonami. Niestety nie udało mi sie. Jakich jeszcze sposobów uzyc żeby zrezygnowała z zakupionego welona lub bojownika.
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2005, 17:10:59 »

Poszukaj sobie na forum odpowiedzi na to pytanie, choć jeśli koleżanka się zaweźmie to i tak jej nie przekonasz. Zasadniczo bojownik i welon mają całkiem inne wymagania (bojownik woli np. wysoką temperaturę, poza tym przy nim konieczna jest pokrywa ze względu na labirynt) i to powinno być głównym argumentem w dyskusji.
Zapisane
Chica
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Październik 15, 2005, 10:28:58 »

jeśli koleżanki nie interesują wymagania ryb to powiedz jej, że bojownik będzie cały czas gonił welona i obgryzie mu płetwę ogonową, zwylke tak się właśnie dzieje lub na odwrót, nigdy natomiast nie zostaną przyjaciółmi.
Pozdrawiam mam nadzieję, ze to stwierdzenie ją wkońcu przekona.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #3 : Październik 15, 2005, 10:33:48 »

W sklepach zoologicznych często widać jak bojownik pływa z welonami i nie widać między nimi konfliktów. Dużo razy widziałem jak ktos kupywał bojownika i welona razem. I z tego co wiem to nie narzekają.
Ale moim zdaniem to paranoja. Ryby te mają odmienne wymagania. I wogule Jednemu welonowi to naprawde chyba by było nudno i to jeszcze z bojownikiem.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Aragon
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Październik 17, 2005, 12:12:38 »

Porozmawiaj z koleżanką na spokojnie , przeciez chyba nie jest jakas nie rozumna i zrozumie ze te ryby nie pasują do siebie.Doradz jej zeby zdecydowała sie na jeden z tych gatunków i niech trzyma sobie np. parke welonów.
Zapisane
rob1979
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


www.zobaczsiebie.pl


WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 18, 2005, 10:30:51 »

Już sobie wyobrażam jak duże ma to akwarium, w którym trzyma bojka i welonka - pewnie z 25l... Nie wiem na jakiej stopie żyjesz z koleżanką ale gdyby mój kumpel popełnił taki grzech to dostałby w łepetyne i ostrą reprymendę Smiley
Bojek lubi temperaturę powyżej 25st.C natomiast welon jest rybą chłodnolubną - do 24st.C To pierwszy argument. Wymagania welona co do pojemności akwa są olbrzymie - dla parki welonów 100l to niezbędne minimum...
Wydaje mi się, że i tak nie przekonasz swojej koleżanki bo to nie akwarystka tylko trzymaczka rybek... Smiley
Zapisane

profesjonalne sesje zdjęciowe
www.zobaczsiebie.pl
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #6 : Październik 18, 2005, 12:12:34 »

Ja w 100L mialem bojownika z stadkiem welonków, było w porządku. 24C nie przedszkadzała bojownikowi ale potem musiałem oddzielić bojka od welonków ponieważ zaczynał ich atakować  :roll: No i odmienne wymagania pokarmowe, welony dostają regularnie płatki, zieleninki i granulki za ktorymi bojowniki nie przepadają. Bojki przepadają za mięsem i larw komarow, ktorych dla welonów w większej ilości mogą być zabójcze (Straciłem najwspanialszego welona przez karmienie larwami  :cry: ). No i ciekawe jak duże jest akwa twojej koleżanki, pewnie z 5-30L  :roll: Takie akwa nadaje się dla bojownika, ale NIGDY dla welonów. Minimalne akwa dla welonów (nieważne czy jeden czy stadko) powinno mieć 100L. Ale oczywiście im większe tym lepsze Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: