Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Teczanki neonowe-tarlo?  (Przeczytany 3105 razy)
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« : Wrzesień 17, 2005, 14:46:35 »

Mam chyba parke od dluzszego czasu,jeden z pierwszych zakupow.Wlasnie dzisiaj wrocilam po 3 dniowej nieobecnosci i widze dziwne zachowanie teczanek :shock: ,wieksza tanczy wokol mniejszej,mniejsza ma inne ubarwienie(wiecej czerni ,taki ciemny pas wzdluz linii bocznej),wieksza ma za to opalizujaco zolty pas idacy od pyszczka do pletwy grzbietowej(piekny!).Domyslam sie,ze to moze byc tarlo ale nic nie wiem jak ono przebiega u tych ryb i co robic.Nie przeniose ich bo nie mam gdzie.Jak myslicie bedzie cos z tego w ogolnym?
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2005, 15:31:16 »

wytrzeć sie mogą. ale nic z nich sie nie wykluje Smiley  przecież masz kosiarki i inne rycby łażące po dnie. zresztą nie jestem pewien ale tęczanki chyab zjadają swoją ikre, to nei są pielęgnice.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
kafarski
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2005, 16:54:55 »

tęczanki nie zjadają swojej ikry, potrzebne są im jednak rośliny z drugimi delikatnymi liśćmi albo najlepiej pływające z długimi korzeniami. no i obowiązkowo tak jak komandos napisał oddzielne akwarium.
Zapisane
Leloo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #3 : Listopad 05, 2005, 13:32:25 »

Moje teczanki skladly ikre na paprotnicy ktora plyw ana powierzchni... tra sie regularnie i dosyc czesto sa male..
Zapisane

112; i kotnik 12l
Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #4 : Marzec 27, 2006, 11:51:38 »

Hej Leloo!
Czy odchowałeś(łaś) kiedyś młode? Bo właśnie przed miesiącem w czasie remontu (brud i zapyziałe akw.) znalazłam pływające "plemniki". Wielkość ok. 1mm, taki przecinek z oczami. Najpierw myślałam, że to neonki, bo przecież tęczanka jest stosunkowo dużą rybą - żeby miała tak małe młode? Ale po dwóch tygodniach dwie urosły na tyle, że wnioskowałam po ich zachowaniu (chaotyczne, szybkie pływanie), że to chyba jednak tęczanki; poza tym są ciągle dosyć blado ubarwione, ogonek lekko żółtawy (rodzice - t. neonowe).
I teraz do rzeczy: odłowiłam 12 w tym 2 większe. karmiłam pokarmem dla narybku - 2 wieksze jadły i rosły, reszta nie - po 2 tyg. padły jedna po drugiej. Te 2 mają się świetnie. Minął miesiąc, a ja znów odławiam mikroskopijne plemniki. I znów jest jedna wieksza, a co dzień przybywa małych.
I co dalej? jak je utrzymać?
Wiesz? Ktoś wie???
Domka
Zapisane
al
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 17, 2006, 18:02:57 »

Tęczanki należą do ryb o ciągłym cyklu rozrodczym, to znaczy że ikra składana jest przez ddłuższy czas małymi porcjami dziennymi.Podłoże dla ikry stanowią drobnolistne rośliny,jak kabomba, limnofila, czy mech jawajski. Najlepiej tarlaki przenieść do akwa tarliskowego.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: