Witamy,
Gość
.
Zaloguj się
lub
zarejestruj
. Czy otrzymałeś swój
email z kodem aktywacyjnym ?
Strona główna
Pomoc
Zaloguj się
Rejestracja
REGULAMIN
WIKI
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata
«
Akwarystyka
«
Choroby
« podcinanie płetw;)
Strony: [
1
]
« poprzedni
następny »
Drukuj
Autor
Wątek: podcinanie płetw;) (Przeczytany 1762 razy)
jojcia
Zainteresowany
Wiadomości: 94
podcinanie płetw;)
«
:
Wrzesień 17, 2005, 14:30:16 »
moj bojownik zachorował na plesniawke i zastaniawiam sie czy moge podciac koncoweczke płetwy an ktorej sie pojawiła jest to płetw grzbietowa sam koniuszek...
płetwa mu odrosnie za kilka dni tylko nie wiem co ze stadiem plesniawki? czy nie bedzie jakis powikłań?
Zapisane
Komandos
Super aktywny
Płeć:
Wiadomości: 1528
Zambrów
podcinanie płetw;)
«
Odpowiedz #1 :
Wrzesień 17, 2005, 15:22:26 »
ja kiedyś kiedyś swojemu mieczykowi palcem delikatnie zciągałem "pleśniawke" z ogona. Po podaniu leków Szybko wyzdrowiał i zregenerował płetwy.
Zapisane
Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
Płeć:
Wiadomości: 2337
podcinanie płetw;)
«
Odpowiedz #2 :
Wrzesień 17, 2005, 15:28:28 »
Ja też kiedyś bojownikowi musialem uciąc, takie coś owiniete białe i miał, ucialem, podalem troche mfc i już ok było.
Zapisane
Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Tr
ójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
mdramski
Super aktywny
Wiadomości: 2961
podcinanie płetw;)
«
Odpowiedz #3 :
Wrzesień 17, 2005, 15:39:54 »
A nie można po prostu wyleczyć pleśniawki nadmanganianem potasu ? Nie trzeba wtedy nic ciąć.
Zapisane
jacek
Stały użytkownik
Wiadomości: 245
podcinanie płetw;)
«
Odpowiedz #4 :
Wrzesień 17, 2005, 17:11:23 »
nie trzeba nadmanganianem potasu na rynku akwartystycznym jest dostępna masa leków na pleśniawke np. mfc .... bo odcinanie płetw rybie musi być dla niej szokiem i może paść.
Zapisane
Pozdrawiam wszystkich :-)
mdramski
Super aktywny
Wiadomości: 2961
podcinanie płetw;)
«
Odpowiedz #5 :
Wrzesień 17, 2005, 17:17:19 »
Nadmanganian kosztuje grosze i leczy praktycznie w 100% i to błyskawicznie, nie widzę potrzeby kupowania innych środków. Inna sprawa, że należy go stosować umiejętnie.
Zapisane
jacek
Stały użytkownik
Wiadomości: 245
podcinanie płetw;)
«
Odpowiedz #6 :
Wrzesień 17, 2005, 17:20:28 »
no też racja ale ktoś może się pomylić z dawką
Zapisane
Pozdrawiam wszystkich :-)
Strony: [
1
]
Drukuj
« poprzedni
następny »
Skocz do:
Wybierz cel:
-----------------------------
Nasze akwaria
-----------------------------
=> Nasze akwaria
-----------------------------
Akwarystyka
-----------------------------
=> Ryby akwariowe
=> Rośliny akwarystyczne
=> Sprzęt, technika akwarystyczna
=> Giełda
=> Woda
=> Akwarystyczne pogaduszki
=> Jak rozmnożyć rybki
=> Choroby
=> Zrób to sam
=> Nierybiaste
===> Kupię
===> Sprzedam
===> Zamienię
===> Oddam
===> Przyjmę
===> Obsady
=> Organizacje akwarystyczne
===> GSA
===> WZA
===> KMRA
===> Polonia akwarystyczna
-----------------------------
Biotopy
-----------------------------
=> Ameryka
=> Malawi
wiki
=> Tanganika
wiki
=> Azja
=> Australia
=> Afryka - reszta
=> Oczko wodne
=> Inne biotopy
wiki
=> Akwarystyka morska
-----------------------------
akwarium.net.pl
-----------------------------
=> Konkursy akwarystyczne
=> Nasz portal
-----------------------------
Kosz
-----------------------------
=> Kosz
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzęki którym nasz serwis może działać lepiej. Kliknij na przycisk "Akceptuję" jeżeli wyrażasz zgodę.
Akceptuję
Ładowanie...