Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Pielegnice carpinte złozyły ikrę - i co teraz robić?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielegnice carpinte złozyły ikrę - i co teraz robić?  (Przeczytany 3136 razy)
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« : Sierpień 23, 2005, 12:18:39 »

Witam!
Moje pielęgnice złozyły dziś w nocy ikrę. Mówię tak bo wcoraj jeszcze jej nie było a dziś sprawdziłem i jest - na niewielkim kawałku korzenia w akwarium ogólnym. Na razie nie ma tego duzo bo to młoda para, mam ją zaledwie ok trzech tygodni. Jak im teraz pomóc - czy trzeba je gdzieś może osobno przenieść albo zaciemnić akwarium? Chciałbym sie dowiedzieć jak najwięcej bo to pierwsze rybki które sie rozmnożyły u mnie w akwarium.
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #1 : Sierpień 26, 2005, 02:04:27 »

BEDZIE SIE DZIAŁO -  właśnie zauważyłem pierwsze młode  Cheesy . Myśle że do rana wyklują sie wszyskie. Co sie wyprawiało przez ostatnie trzy dni... Para przybrała "barwy wojenne" - najpierw pociemniały im tylko podgardla i brzuchy, teraz są prawie czarne od połowy ciała do ogona. Pielęgnice pawiookie i 25cm fossilis cisną się w kącie akwarium żeby nie dostać batów - 3/4 akwa to strefa zmilitaryzowana  :lol: Platidory pochowały sie do dziur a kiryśniki między liście amazonki. Miałem pewne obawy co do fossilisa czy nie zeżre ikry albo małych ale przestałem, kiedy zobaczyłem jak przegania go samiczka carpinte 3 razy mniejsza od niego. Czekam co bedzie dalej!
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: