Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: baardzo chudy gupik :(  (Przeczytany 5727 razy)
MonA
Nowy
*
Wiadomości: 15


« : Sierpień 22, 2005, 12:27:25 »

serdecznie wszystkich pozdrawiam,jestem tutaj prawie nowa od tygodnia czytam wszystkie tematy i posty...troszke sie nie znam,więc jak coś będę robić żle to mi napiszcie... :wink: a teraz  konkrety:...mam mały problem....dostałam niedawno  5 gupików ,4 samiczki i 1 samczyk...gdy je ogladałam,zauważyłam,że jedna z samiczek(dorosła sztuka)jest bardzo chuda....dosłownie szkielet..jest tez wygięta w łuk,am taki jakby garb..jest tak chyda,że aż odstają jej skrzela.. :cry: zwracam się z tym problemem do was,ponieważ nie wiem co to jest...czytałam w książkach akwarystycznych różne choroby,ale nic mi nie pasuje,ponieważ gupiczka zachowuje sie normalnie,pływa,jest żywa,wszystkim sie interesuje i je z apetytem,jak pozostałe rybki..inne gupiki nie maja tego problemu?...gość od którego dostałam(wręcz mu je zabrałam) trzymał je w.... podłużnym,wysokim ok litrowym naczyniu,czy to mogło byc powodem choroby tego biednego gupiczka?bardzo proszę was o opinie! mój tata mówi,że powinnam ją wyżucić,ale ja nie mam serca!!czy to konieczne??
Zapisane
Divine JazOOn
Nowy
*
Wiadomości: 12



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 22, 2005, 14:27:35 »

moje kilka 3 zmienniki miały podobne objawy... i 2 z nich już zeszły, na szczęście trzeci jakoś odżywa...spójrz na temat - choroba rybek poly - czyli zmienników- kafarski rzucił tam parę teorii
Zapisane

MonA
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #2 : Sierpień 22, 2005, 15:04:18 »

wielkie dzięki :wink: tak,czytałam ten post,ale to troszke inny przypadek..ja nie mam w akwarium brzanek..pozatym mój  chudy gupik ma całe płetwy,ani nie poobgryzane,ani spleśniałe,czy coś....jedyne,co można jeszcze dodać,to wypłowiałe kolory...to nie wina podgryzania przez inne ryby,bo nie jest obskubywana przez inne ryby...
Zapisane
Divine JazOOn
Nowy
*
Wiadomości: 12



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 22, 2005, 16:19:50 »

jednakowoż cechą wspólna to nienaturalne wygięcie ciała..
Zapisane

Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #4 : Sierpień 22, 2005, 18:05:32 »

Przyczyną chudnięcia mogą być pasożyty, natomiast krzywizna może być wrodzona lub ryba była trzymana w niewłaściwych warunkach, np zbyt wysoka temaperatura. Proponowałbym jednak oddzielić ją od reszty ryb.
Zapisane


385 l - dyskowce
MonA
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #5 : Sierpień 22, 2005, 19:42:01 »

no  to na pewno nie była zbyt wysoka temperatura....raczej za niska..a czy wrodzona wada,to nie mam pojecia....a co z tym pasożytem?czy można jakoś wyleczyć z niego rybcię??jeśli nie,to niestety ją odłowię.... :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #6 : Sierpień 22, 2005, 20:04:36 »

jeśli to nicień to nikłe szanse na uratowanie go choć są preparaty bardzo mocne które podobno zwalczają to zakałę
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: