Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sie tego pozbyć?  (Przeczytany 3382 razy)
Tiger.xp
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Styczeń 20, 2004, 02:22:52 »

Witam. W akwarium siostry na szybach i troche na roślinkach pojawiły się
cienkie dlugie na ok.3mm glony. Akwa ma 96l ( dxsxw 80x30x40)Oświetlenie 2x18W GRO-LUX i POWER GLO ok.14godz. temp.26 C.
Poradzcie jak sie tego mozna pozbyć???
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2004, 16:10:33 »

Wpuścić kosiarkę a najlepiej dwie (wtedy będa żwawsze). Tylko uważaj na "kosiarkę fałszywą", czasem sprzedawcy ją sprzedają jako kosiarkę prawdziwą. Najłatwiej poznać po tym że u prawdziwej (Crossocheilus siamensis ) boczny czarny pas ciągnie się przez całe ciało nawet na ogonie, a fałszywa na ogonie paska nie ma. Także wszystkie płetwy poza grzbietową muszą być przezroczyste (bezbarwne). Bo ta fałszywa niby glony je ale dopeiro gdy wpuściłem prawdziwą to przekonałem się skąd ta nazwa Smiley.
Skróć tez czas oświetlenia do 12 godzin.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tiger.xp
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : Styczeń 27, 2004, 23:46:02 »

Dzieki za pomoc!!! Sytuacje juz opanowalem moze nie ja a moje kosiarki:) kupiłem 3 sztukii juz drugiego dnia nie poznalem mojego akwa.!!! Na roslinach zostaly znikome ilości glonow a problem z szybami rozwiązał czyścik magnetyczny. A jesli chodzi o moje kosiarki to czarny pasek biegnie takze na płetwie ogonowej a więc są "oryginalne" Smiley
Jeszcze raz dzieki za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« Odpowiedz #3 : Styczeń 28, 2004, 13:28:55 »

Żeby jeszcze coś dodać to ta fałszywa może być agresywna w stosunku do innych ryb. Kupując dwie kosiarki sprzedawca wepchnął mi jedną fałszywą, ale na drugi dzień przyjął bez problemu i ... nawet przeprosił. A tak w ogóle to dopiero ja uświadomiłem go o różnicy. Dla niego wszystkie kosiarki były takie same. Niestety taka jest wiedza sprzedawców.
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
Goojasek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #4 : Styczeń 30, 2004, 10:02:29 »

Cytat: Tomlsv
Tylko uważaj na "kosiarkę fałszywą", czasem sprzedawcy ją sprzedają jako kosiarkę prawdziwą. Najłatwiej poznać po tym że u prawdziwej (Crossocheilus siamensis ) boczny czarny pas ciągnie się przez całe ciało nawet na ogonie, a fałszywa na ogonie paska nie ma. Także wszystkie płetwy poza grzbietową muszą być przezroczyste (bezbarwne). Bo ta fałszywa niby glony je ale dopeiro gdy wpuściłem prawdziwą to przekonałem się skąd ta nazwa Smiley.


Sam też się na to naciałem ale jeszcze nie wiedziałem że mam fałszywe,jakieś 2 miesiace temu byłem świecie przekonany że moje są orginalne !
Zapisane

gg 2299553
www.holenderskie.aip.pl i www.holenderskie.aip.pl/forum/ - Kopalnia woedzy o roslinkach !!Zapraszam
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 02, 2004, 11:06:16 »

goojasek: reklamujesz forum holenderskie.aip.pl przy każdym poście, ale na tamtym forum naszego nie Sad
Szkoda Sad
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: