Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Dziwne zachowania parki gurami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne zachowania parki gurami  (Przeczytany 3597 razy)
Lestes
Nowy
*
Wiadomości: 4



« : Sierpień 07, 2005, 16:02:05 »

Moje gurami mają faze zejsciową :| lezą na dnie kiulka minut, potem zrobia kilka rundek po akwarium, wezmą oddech i znowu sie kładą :| Mają co prawda swierzo wymienioną wode (dolewałem uzdatniacza z sery- juz nie pierwszy raz) ale nigdy nie było problemu.  Pewnie kazecie mi kupic wieksze akwarium (moje jest tylko 64l) ale prosze doradźcie cos konkretnego bo wyglądają jakby miały umrzeć :/ do towarzystwa maja same małe rybki- 6 molinezji, 5 mieczyków (zadna z małych nei przekracza 2-3 cm ale mozna juz rozpoznac u nich płeć) a i do tego mam dwa malutkie skalarki (tez po 2-3 cm). Samica ma wydety brzuch, przypuszczam ze od ikry, ale jakoś nie kwapia sie do zakładania gniazda :/ moze to z powodu pracy filtra z napowietrzaczem?
Zapisane

64l - 2 gurami, 1mieczyk, sprzataczki -(tyle zostało po chorobie) jak cos zle to bardzo chetnie sie o tym dowiem!
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Sierpień 08, 2005, 23:58:21 »

jaka temperatura ? jakie parametry ? nic nie podales, wiec jak mamy cos powiedziec  :wink:
Zapisane

Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #2 : Grudzień 31, 2007, 22:14:13 »

Może chcą przystąpić do tarła a nie mają oddpowiednich parametrów wody. Cheesy
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: