Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Problem z NO2, NO3 – bakterie, wymiana wody
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z NO2, NO3 – bakterie, wymiana wody  (Przeczytany 7138 razy)
igorko
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Grudzień 05, 2020, 12:31:34 »

Po dwóch tygodniach od założenia 70 l. akwarium wpuściłem ryby (Neony Inessa 10 i Kiryski panda i czarne - razem 6). Wraz z rybami kupiłem tester paskowy i wyszło mi : NO2-0,5, NO3-50, KH-20, GH->21, pH-7,6, chloru brak. Po dwóch dniach bytności ryb NO2 zwiększyło się do 2 (być może inne światło i zły odczyt z paska), KH spadło do 15, reszta bez zmian. Podczas zakładania akwarium dodałem: uzdatniacz wody kranowej, po dobie preparat bakteryjno-enzymatyczny i po kolejnej dobie nawóz dla roślin. W akwarium jest średnia ilość roślin. Przed wpuszczeniem ryb zrobiłem błąd bo przepłukałem gąbkę z filtra wewnętrznego (ASAP 300) pod bieżącą wodą. Dodatkowo mam łodygę wyjętą z rzeki, co prawda gotowaną i wypiekaną w piekarniku, ale może ona powoduje takie parametry wody?

Na razie strat nie ma, ryby zachowują się normalnie, pobierają pokarm, mają intensywne barwy, żwawo pływają po akwarium. Woda w akwarium jest czysta, przejrzysta.

Zastanawiam się co robić w związku z tymi wynikami:
1.   Na razie czekać i obserwować wyniki.
2.   Dodać preparat bakteryjno-enzymatyczny
3.   Podmienić z 15% wody.

Proszę o porady.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 17, 2020, 01:08:35 »

Wyglada na to, że nie było wystarczającej ilości bakterii nitryfikacyjnych jeszcze. NO2 powinno wkrótce spaść, tylko filtr musi chodzić 24/7. Z czasem bakterie osiedlą się na kamieniach, piasku, filtrze, itd i będą zamieniać NO2 w NO3.
Podmieniaj wodę co tydzień np. 1/4.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: