Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « skorpion83 (120l) Nowa aranżacja.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: skorpion83 (120l) Nowa aranżacja.  (Przeczytany 22164 razy)
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #15 : Listopad 07, 2013, 17:33:06 »

Testem na Fe bym się nie przejmował, jedno że są mało wiarygodne, drugie, to jeżeli cokolwiek pokazują, to roślinom wystarczy. U mnie rośliny na ziemi jakoś długo się zabierały do startu. Ogólnie to u Ciebie jakoś dziwnie to wygląda, rzęsa i nawodne rosną, czyli makro i mikro nie powinno w wodzie brakować (nie mówiąc o podłożu), a jednak zielsko podwodne nie rośnie, nawet glony nie widać żeby rosły. Możliwe, że jednak pływająca zielenina, jako ta z większą dostępność światła i CO2, przerabia jednak całe makro. Czyli ogólnie ja bym wpuścił jakieś ryby (dobrze zrobiłeś, że wpuściłeś), zaczął je karmić i obserwował co się dzieje. Ewentualnie dozował niewielkie ilości makro. Bo mikro po podmianie i takiej małej obsadzie roślinnej nie powinno brakować. Na razie jednak więcej ryb bym nie wpuszczał, niech sobie z tydzień czy dwa popływają te co są.

Dzięki za zainteresowanie, bo już straciłem nadzieje na uzyskanie jakiejś konkretnej pomocy. A tak samemu dociekać jest bardzo ciężko, im więcej czytam tym mniej wiem i więcej kombinuje, a to nie zawsze dobrze wychodzi.
Wydaje mi się, że na te rośliny na dnie może mieć wpływ zastosowanie tej mieszanki ziemi ogrodowej. Ziemie ogrodową wymieszałem z żwirem o grubszej granulacji, do tego wsypałem odrobinę kermazytu, węgla aktywnego i zeolitu, a to wszystko przykryłem grubą warstwą żwirku o drobnej granulacji.
Wcześniej miałem już akwarium na ziemi ogrodowej, tylko że  z samym dodatkiem węgla aktywnego. No ale chciałem coś ulepszyć, coś zmienić, no i wyszło jak wyszło. Dodatkowo nie przepłukałem zeolitu, a ten strasznie pylił, co prawda poszło go bardzo mało może ze 100g no ale mleczny nalot dosyć długo się utrzymywał.

To może ustalmy plan działania, żebym nie zmieniał zbyt wielu czynników na raz bo nigdy nie dojdę do ładu z tym co jest.
1. Zmieniam oświetlenie na 2x24W + 1x13W, czy zostać przy 3x24W?
2. Podaje CO2 z bimbrowni + węgiel w płynie codziennie.
3. Nie nawożę żelazem.
4. Podawać AQUAFLORIN POTASSIUM? Może tak z 1ml co 2 dni?
5. Podawać jakieś makro składniki, ale co konkretnie? Może coś polecisz?
6. Miałem też w planie zrobić w ten sposób, odnośnie nawożenia, że zakupiłbym ten kompletny nawóz do roślin od Pani Gosi i podawał jakąś minimalną dawkę, np połowę zalecanej + węgiel w płynie i niczym więcej nie nawoził. Co robić?
7. Z rybami mi się nie śpieszy, czekam aż w sklepie pojawią się barwniaki czerwonobrzuche, bo wszystkie wyszły i wtedy ewentualnie dodam parkę tych ryb, reszta już będzie łatwiejsza do zdobycia, więc może czekać. A te które wpuściłem miały przyspieszyć dojrzewanie.

A co do glonów to był moment, że pojawiły się glony nitkowe na  korzeniach i trochę glonów na szybach, ale podmiany wody co 2 dni załatwiły sprawę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2013, 17:36:24 wysłane przez skorpion83 » Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #16 : Listopad 07, 2013, 19:34:19 »

Cytuj
1. Zmieniam oświetlenie na 2x24W + 1x13W, czy zostać przy 3x24W?

Spróbuj tylko 2x24W - będziesz miał około 0,4W/litr - w sam raz na LowTecha

Co do reszty się nie wypowiem bo sam jestem początkujący z ziemią w akwarium choć u mnie po 2 tygodniach jest lepiej niż się spodziewałem.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #17 : Listopad 08, 2013, 18:56:22 »

Cytuj
1. Zmieniam oświetlenie na 2x24W + 1x13W, czy zostać przy 3x24W?

Spróbuj tylko 2x24W - będziesz miał około 0,4W/litr - w sam raz na LowTecha

Co do reszty się nie wypowiem bo sam jestem początkujący z ziemią w akwarium choć u mnie po 2 tygodniach jest lepiej niż się spodziewałem.

Kurcze, trochę nie jestem do tego przekonany. Z tym przeliczaniem watów na litr to tak trochę jak z liczeniem litrów wody na centymetr ryby, chociaż może nie aż tak bardzo. W oświetleniu liczy się też wiele innych czynników, np. jego barwa, ale nie o to chodzi w tym przypadku. Moje akwarium jest dosyć wysokie, więc ilość światła jaka dociera do roślin na dnie nie jest tak duża jak w przypadku standardowych zbiorników 112l. Po za tym chciałbym zachować stopniowy start światła, czyli najpierw jedna potem dwie pozostałe, bo jak zapala się od razu światło docelowe, jest to pewien szok i dla ryb, które przez chile rozpływają się jak szalone...
Ale Twoja uwaga jest jak najbardziej cenna z tym oświetleniem, myślę że na razie zmienię tą jedną świetlówkę na słabszą 13W. Nie mogę dokończyć tej wiadomości bo mały szkrab domaga się opieki  Wink
W każdym razie dziękuje za pomoc i zwrócenie uwagi na ten fakt. A co do roślin to coś się dzieje te nadwodne puściły korzenie prawie do dna, a te przy dnie puściły nowe listki. Jak będę miał chwile to dodam nowe zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 19:00:19 wysłane przez skorpion83 » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #18 : Listopad 08, 2013, 21:03:59 »

Co do oświetlenia wysokich zbiorników można by dodać odbłyśniki do tych świetlówek co masz co powinno zwiększyć ilość światła i doświetlić dno w większym zakresie. A czy 13W czy 14W w T5 to różnica niewielka jakieś 100-200 lumenów różnicy i 3 cm długości na korzyść 14W-ówki
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #19 : Listopad 09, 2013, 09:27:10 »

Co do oświetlenia wysokich zbiorników można by dodać odbłyśniki do tych świetlówek co masz co powinno zwiększyć ilość światła i doświetlić dno w większym zakresie. A czy 13W czy 14W w T5 to różnica niewielka jakieś 100-200 lumenów różnicy i 3 cm długości na korzyść 14W-ówki
Nie no zamieniłem świetlówkę 24W na 13W, a propozycja była taka żeby zrezygnować całkowicie z tej jednej świetlówki. Co do odbłystników, to zamontowałem w pokrywie lustro, a boki okleiłem taśmą odblaskową
Zapisane

sterrom
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #20 : Listopad 27, 2013, 23:13:28 »

Sprawdziłem, niestety konto zawieszone.

Romster2 działa cały czas na allegro.
Firma Aqua-ster
http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-akwaryjnych-rosliny-gratis-i3678793124.html
Filmik na youtube
Aqua-Ster
Zapisane
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #21 : Styczeń 28, 2014, 18:05:45 »

Mała aktualizacja. Czasu trochę mało żeby zaglądać na forum.

Kilka fotek zrobionych tak na szybko 27.12.2013







I jedna fotka zrobiona dzisiaj podczas karmienia, w celu inwentaryzacji żwawików, których nie sposób inaczej policzyć  Smiley



Aktualna obsada to:

żwawiki - 25szt.
pielęgniczki ramireza - parka
otoski - 6szt
3szt jakiś kąsaczowców z poprzedniej aranżacji (nie pamiętam nazwy) napewno jeden to drobnoustek beckforda, a dwa pozostałę to nie wiem.

do tego są jeszcze
ślimaki świderki x szt
krewetka ammano 1szt
krewetki red chery - było 20szt. ile ich teraz jest to nie wiem, pewnie mniej, trudno je wypatrzeć...
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #22 : Styczeń 28, 2014, 18:46:32 »

Jakieś info czy coś zmieniałeś czy zbiornik sam się ustabilizował.
Nadal LOW TECH czy coś dodałeś?
U mnie po zmianie na 40W diod rośnie lepiej niż na 2x36W T8 i porównywalnie lub ciut wolniej niż na 4x36W.
pietach
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #23 : Styczeń 29, 2014, 21:02:55 »

Jakieś info czy coś zmieniałeś czy zbiornik sam się ustabilizował.
Nadal LOW TECH czy coś dodałeś?
U mnie po zmianie na 40W diod rośnie lepiej niż na 2x36W T8 i porównywalnie lub ciut wolniej niż na 4x36W.
pietach

Nic nie zmieniałem, chociaż LOW TECH pozostał tylko w zamiarach. Pomimo tego udaje mi się na razie utrzymywać to w dobrej kondycji bez nadmiernej ingerencji. Zmniejszyłem tylko delikatnie oświetlenie i zamiast 3x24W mam 2x24W i 1x13W. Nawożę delikatnie PRO CARBO (3ml/dzień) i CPG COMPLETE (1ml/dzień). Wodę na początku zmieniałem raz na tydzień, teraz rzadziej co półtora - dwa tygodnie w zależności jak to wygląda. Próbuję też przejść na kranowit bez odstania. Daję 20l odstanej wody (1-2dni) i 10l prosto z kranu. Nie wiem czy to dobry pomysł z tą kranówą, ale mam kłopot żeby trzymać wodę w wiaderkach w celu odstania, a jak tak czytałem niektóre wątki bardziej doświadczonych akwarystów, to często piszą o tym, że spuszczają wod węzem bezpośrednio do odpływu i tym samym wężem podłączonym do kranu nalewają wodę. Pewnie jest to też indywidualna sprawa, kto jaką wodę ma w sieci, no ale spróbuję. Jak na razie jakiś bardzo niepokojących objawów nie widzę, pojawiły mi się tylko na powierzchni, w miejscach gdzie ruch wody był prawie zerowy, takie jaskrawo zielone glony, nie wiem co to było, zebrałem to z powierzchni i spokój. Teraz pojawiło się na jednym listku na dnie, nie wiem czy czasami nie zawiesiło się to na nim jak ruszyłem te na powierzchni i zostały porwane przez prąd wody, no nic będę obserwował.
Na początku pojawiły się nitkowce, a teraz już ich praktycznie nie ma, na szybach też nic nie wyłazi, dna nie odmulam, no to chyba tak z grubsza wszystko.
Najważniejsze, że nie muszę codziennie w nim grzebać bo nie rośnie to za szybko i dobrze wygląda. Parametry wody nie sprawdzam bo nie mam czasu, ale chyba wszystko ok. Ramirezy już dwa razy składały ikrę, reszta też wygląda zdrowo. 
Zapisane

skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #24 : Styczeń 04, 2017, 19:01:15 »

Dawno tu nie zaglądałem ale dla zainteresowanych. Zbiornik na tym podłożu hula do dzisiaj. Zmieniła się nieco obsada ze względu na brak czasu, mam teraz tylko kardynałki chińskie i krewetki red chery. Dodatkowo zainstalowałem system nawożenia CO2.
Aktualnie opieka nad zbiornikiem polega na codziennym karmieniu i podawaniu nawozu(COMPLETE PLANTS GROWTH), plus częściowa podmiany wody przy okazji przycinania roślin. Na więcej nie mam aktualnie czasu. Przydałaby się jakaś zmiana, głównie samego zbiornika na zwykły prostokąt i chciałoby się pokombinować z roślinami bo fajnie to wygląda a przez tyle lat już mi się opatrzyło... może na emeryturze się uda; )
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #25 : Styczeń 05, 2017, 23:07:52 »

Fotka by się przydała jakaś Smiley
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: