Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybarwienie roślin  (Przeczytany 6113 razy)
Lesiuuu
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89


« : Grudzień 23, 2016, 19:25:20 »

Witam
mam problemik z wybarwianiem roślin mianowicie z Rotala rotundifolia, Ludwiga repens oraz z Rotala red wszystkie są pieknie zielone oprócz rotali red która jest lekko purpurowa, wiem jak wyglądały kiedy przyszly do mnie i to nie jest to co było, zacząłem lekko bawic się w zjężdzanie makro do poziomu no3 5 mg oraz fosforu 0.5vmg/l ale póki co to zaczeła blyxa japonica wypuszczać lekko czerwone liście. Światła jest sporo bo prawie 1W/l w tym aquagrolux oraz aquastar. Rośliny rosną ładnie, glonów minimalna ilość. Mikro Intermag+ podaje według kalkulatora Zulixa tak aby mangan pasował reszte dodaje samym żelazem Aquaflorin tak do 0,4mg/l tygodniowo. Wczesniej nawoziłem metodą EI ale postanowiłem pobawić się troche w wybarwianie bo kiepsko to wygladało. PRosze o mała pomoc czy mam zjechać jeszcze z makro czy moze podjechać z Fe wyżej.

Akwa 160l
Filtr jbl e900 + wewnętrzny mechaniczny
Oświetlenie- Aquagrolux Aquastar +865 osram wsio 54w czyi 3x54w
Aktualne dozowanie- 10ppm no3, 1ppm po4 15ppm K tygodniowo rozbite na 3 dawki, mikro wyżej opisane
Gh-8 Kh-4 Ph-6,4 Co2 z butli

*Jeszcze moze troche przydatnej histori o tym akwarium, AKwarium było LT gdzie był jakis substrat pod żwirem i na tym pełno kryptokoryn nie miałem czasu na zabawe z akwa wiec tak stało około 3 lata bez zadnej opieki tylko dolewanie wyparowanej wody. Gdy postawnowiłem wrócić do hobby, nie zrobiłem calkowitego restaru bo byłem po operacji kregoslupa i troche ciezko bylo z dzwiganiem, obcialem wszystkie kryptokoryny zostawiajac korzenie w podlozu odmulilem dno wymieniłem około 80% wody plus pare wiekszych podmian i na tym zrobilem HT.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Grudzień 26, 2016, 13:06:59 »

Podnieś Fe wyżej, trzymaj Co2 też więcej i rób regularne podmiany (związki ograniczne w wodzie)
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: