Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Artur-jastrzebie - 112L - Azja płd-wsch.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Artur-jastrzebie - 112L - Azja płd-wsch.  (Przeczytany 4865 razy)
Artur-jastrzebie
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Lipiec 07, 2016, 08:11:01 »

Ponieważ jestem nowy na forum, chciałbym wszystkich przywitać. Jestem Artur, mieszkam w Jastrzębiu Zdroju, w woj. Śląskim. Akwarystyką interesuje się od kilku lat, miałem kilka akwariów słodkowodnych, jedno morskie, ale zawsze było coś nie tak, przeważnie przez brak doświadczenia, brak cierpliwości i ogólnie błędy początkującego. W końcu chciałbym zrobić to jak należy, od A do Z.
Stąd też plan budowy zbiornika biotopowego. Zdecydowałem się na biotop rzeki Azji południowo-wschodniej. Wątek zakładam jeszcze przed budową zbiornika, aby w razie pomyłki lub niezbyt mądrych pomysłów, odpowiednio wcześniej je skorygować. Na forum oczywiście będę starał się zdawać na bieżąco relacje z postępów i rozwoju mojego kawałka Azji.
Przejdę więc do rzeczy i po krótce opiszę moje plany i dotychczasowe wybory.

Akwarium - 112L, 80x35x40 (SxGxW)
Filtr - AquaNova NCF-800
Oświetlenie - Listwy LED 70cm, 6500K+3000K+Plant+6500K, diody 5730 i 5630 Samsung 18W/m
Grzałka - 100W z termostatem

Podłoże - JBL AQUABASIS PLUS 5L + żwir jasny 1-3mm

Dekoracja - nieduże otoczaki, korzenie Red Moor Wood

Fauna
Planowana obsada tego zbiornika to 14 x Razbora Hengela, 6 x Piskorek Kuhla

Flora
Krynia, zwartki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2016, 07:37:05 wysłane przez Artur-jastrzebie » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: