Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « proszę o pomoc, zdychające rybki.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: proszę o pomoc, zdychające rybki.  (Przeczytany 5340 razy)
ticia007
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Czerwiec 27, 2016, 11:18:43 »

Witam wszystkich czytelników niniejszego posta. Zarejestrowalam się na tym forum, ponieważ potrzebuję pomocy osób znajacych sie na rybkach i akwarium. Mam akwarium juz pół roku , jak do tej pory nic sie z rybkami nie działo jednakże dzisiaj rano musiała wyłowic 5 martwych pielegnic. Zaczeło się od tego, że zdiagnozowałam u trzech pielęgnic ospę. Było to ok 2 tygodni temu , wlałam preparat CMF ( ospa sie zmniejszyła, ale nie została w 100% wyleczona). Byłam wczoraj w sklepie gdzie zakupiłam zarówno akwarium jak i wszystkie rybki. Pani polecila mi podmienic 1/4 wody ( akwarium ma 306 l), dodac uzdatniacz oraz preparat ICHTIO oraz podwyższyć temterature do 29 stopni ( wczęsniej mialam 24/25 stopni ). Po wlaniu tego preparatu nic się nie działo, az do dzisiejszego poranka, gdy zobaczylam na dnie martwe rybki. Pozostałe pływają u góry akwarium, tak jakby łapały tlen.  Rybki z ospa nadal żyją, padaja mi te niby zdrowe rybki. Dzisiaj juz podmieniłam znowu wodę, oraz zmniejszyłam temperaturę, dodałam także drugą pompkę ( z poprzedniego akwarium 120 L ), żeby wode bardziej napowietrzyć, jednak rybki dalej pływaja u góry, jeść o dziwo także nie chcą. Moje pytanie w związku z czym brzmi: co zrobiłam źle, czy to przez preparat ICHTIO moje rybki zdychają ? Wczesniej po CMF nic sie nie działo.. Jak moge pomóc reszcie rybek ? Dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 30, 2016, 07:17:52 »

Witaj.
Przyczyn może być wiele.
Pokaż fotke akwarium.

Dając CMF oprócz ospy uśmierceniu uległa pewnie część bakterii filtrujących i być może wzrosło NO2 w akwarium.

Od podwyższonej temperatury jest mniejsze nasycenie tlenu w wodzie.

Musisz spróbować codziennych podmian wody - około 20-30 %
Odmulanie dna aby nic nie gniło.
A może w wodociągach coś porobili (dodali chloru)
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: