Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « moje pierwsze akwarium 60 l. Proszę o pomoc ;)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: moje pierwsze akwarium 60 l. Proszę o pomoc ;)  (Przeczytany 2744 razy)
joanna1992
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Listopad 27, 2015, 13:01:35 »

Wiatam, chciałabym założyć swoje pierwsze akwarium, ale ilość informacji przeczytanych w internecie skłoniło mnie do założenia konta na tym forum i poradzenia sie osób, które na prawde coś na ten temat wiedza.
Zacznę od tego, że wybrałam akwarium 60 l. Potrzebuje pomocy w wyborze praktycznie wszystkiego czego potrzebuje.
Szperajac w internecie udało mi sie ustalić, że najlepszym z filtrów może byc aguael fan 1 lub 2 zewnetrzny(?)
jesli chodzi o grzałke jaka potrzebuje na 60 l? czy powinnam zdecydowa sie na grzalke z termostatem? jaka firma lub rodzaj grzalek jest najlepsza?
wiem, ze potrzebuje tez termometr obawiam sie ze to jedna z najprostszych rzeczy ?
interesuje mnie rowniez Pokrywa do akwarium 60 l , jakie sa w tym przypadku odpowiednie?
Dodam ze akwarium ma być słodkowodne.
Zakup sprzetu bede dokonowyac internetowo, gdyż jestem zza granicą, jesli jest ktos kto mogłby poolecic dobry sklep internetowych z którego sam korzysta byłabym wdzięczna. Bardzo proszę o pomoc , zależy mi na waszej wiedzy i chciałabym skorzystać z waszej pomocy
zgóry dziekuje
Joanna
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #1 : Listopad 28, 2015, 13:24:30 »

Zacznę od grzałki wiec z termostatem 50-75w wystarczy dobór filtra zależy od obsady w akwarium ale ja poleciłbym którąś z kaskad o wydajności 300-400litrów na godzinę można dołożyć prefiltr gąbkowy pokrywa standardowa dedykowana pod akwa sklepy dobre to akwarystyczny24 i trzmiel to chyba tyle. Napisz coś o obsadzie.    
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 13:26:48 wysłane przez iroslaw » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: