Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Aqw 200l. optiwhite  (Przeczytany 7803 razy)
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« : Lipiec 03, 2015, 09:01:13 »

Cześć. Na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich.  Po 3 letniej przerwie wracam do akwarystyki.

Akwarium będę miał 100x40x50.

Noszę się z zamiarami holendra. Ryby to neonki+ ramirezy+ otoski+ i może z 4szt kirysków

1.Proszę o porady dot. oświetlenia zastanawiam się nad oświetleniem led czy t5? Czy może połączyć led +t5? Akwarium będzie stało w bloku na 9 piątrze. Boję się o temperatury wody w lato, wiec wolałbym ledy.

2. Proszę również o porady dot. podłoża? Chciałbym aby podłoże było ciemne i idealnie nadawało się pod rośliny łodygowe jak i te  z korzeniami.

3. Jaki zestaw CO2 mi proponujecie?


4. Filtracja: Filtr zamierzam kupić taki http://allegro.pl/eheim-2071-filtr-professionel-3-250-120-250l-i5124399722.html+ jakiś wewnętrzny został mi nawet z poprzednich zbiorników turbo filtr 1100.

Bardzo bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. Ja już wypadłem z techniki akwarystycznej i trochę się w tym wszystkim pogubiłem.  Teraz próbuje to nadrobić Cheesy

 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2015, 09:02:44 wysłane przez szymczak16 » Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #1 : Lipiec 04, 2015, 09:22:18 »

Witaj.
Cytuj
1.Proszę o porady dot. oświetlenia zastanawiam się nad oświetleniem led czy t5? Czy może połączyć led +t5? Akwarium będzie stało w bloku na 9 piątrze. Boję się o temperatury wody w lato, wiec wolałbym ledy.


Zerknij tutaj:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/diy-lampa-led-18w-slim-fotorelacja/

Mocniejszy model - 32W wygląda tak:





Obecnie mam na warsztacie dwie lampki:
- 40W SLIM do akwarium 80x35x40 (LT)
- 57W z soczewkami do akwarium HT 80x35x40


W Twoim przypadku potrzeba około 80-100W

Co do reszty pytań się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #2 : Lipiec 04, 2015, 21:20:52 »

I przy takim zestawieniu rośliny dobrze Ci rosną? Ja również myślę nad taką Auroro ponieważ ledy jednak nie dają ciepła a ja w mieszkaniu w lato mam jeden żar...;/
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #3 : Lipiec 05, 2015, 09:45:29 »

Witaj,
Owszem rośnie choć moje umiejętności w prowadzeniu zielonego akwarium są małe, jestem raczej techniczny.
Na fotce wyżej jest moje akwarium ale lampka była tylko do zdjęć bo to dla kogoś ją zrobiłem.
Dla siebie zrobiłem pokrywę z LEDami.
Wygląda ona tak:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/pokrywa-60x30-z-lampa-led-24w/
A po skończeniu mniej więcej tak:




W przypadku LEDów mamy tą przewagę, że możemy dobrać indywidualnie barwę oraz płynnie regulować moc.
Ale niestety diody też się grzeją, mniej niż świetlówki ale jednak potrzeby jest kawałek blachy jako radiator.
A przy mocniejszej lampie i małej jej wielkości trzeba już wspomagać się wentylatorem.

W Twoim przypadku można by się zastanowić nad lampą złożoną z:
- 6 szt COB 10W 6500K
- 4 szt COB 10W 8000K
- kilka czerwonych 650-660nm 1W/350 mA dla uzupełnienia spektrum dla fotosyntezy.
- płynna regulacja mocy (ręcznie potencjometrem lub droższe rozwiązanie to jakiś sterownik na procesorze)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2015, 06:22:38 wysłane przez pietach » Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: