Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: obsada 200 l  (Przeczytany 17292 razy)
amba
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 15, 2015, 17:28:23 »

Może namieszane jest ale tak to jest jak się kupuje rybki bo ładne a potem o nich czyta , ale cóż teraz trzeba to jakoś upożądkować .
Tęczanki napewno muszą zostać bo mnie najbardziej urzekły a co do reszty to stopniowo trzeba jakoś eliminować napewno znajdę kogoś komu będzie pasować do obsady
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 16, 2015, 17:05:04 »

Witam oceńcie obsadę mojego akwarium i doradźcie przy ewentualnej korekcie. Akwarium ma wymiary 100 × 40 × 50 .

Kosiarka 3 ×

Bocja wspaniała 2 ×


podłoże czarny gryz 3-5 granulacja
Moim zdaniem, kosiarka potrzebuje zupełnie innej aranżacji zbiornika to raz, dwa minimum 10 sztuk, trzy do większego akwarium.
Bocja wspaniała, to samo z jedną różnicą akwarium 10x takie.
Z tym grysem to mnie rozwaliłeś, nie stosuje sie takiego gówna na podłoże, wymień to na coś normalnego.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
amba
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 16, 2015, 20:16:38 »

Ten gryz to ja tak nazwałem bo nie pamiętam jak się nazywał, ale kupiłem w sklepie akwarystycznym i nawet najtańszy nie był bo chyba 45 zeta za 9 litrów czy też kilo. Co do kosiarek czy bocji to kupiłem tylko dlatego że zjadają glony i ślimaki a wobec tej sytuacji czym proponujesz zastąpić ?
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 16, 2015, 22:57:03 »

Najlepsze podłoże to piach kwarcowy o granulacji około 1 mm.

Ten zaznaczony jako ZN1 lub ZN2. Tylko że w takim podłożu te dzisiejsze krzaki pompowane gazem, będą miały ciężko. Ewentualnie ten ZN3, lepszy dla krzaków.

Żadnych białych podłoży lub takich http://olx.pl/oferta/piasek-kwarcowy-kolorowy-fi-0-1-0-4mm-0-5kg-takze-zwirek-i-marmur-CID88-ID52Ny5.html

Najlepsze kolorystycznie i najbardziej naturalne podłoże to takie http://olx.pl/oferta/piasek-kwarcowy-do-akwarium-CID103-ID68kY3.html

Co do kosiarek czy bocji to kupiłem tylko dlatego że zjadają glony i ślimaki a wobec tej sytuacji czym proponujesz zastąpić ?

Nigdy nie kupuje się zwierząt do rozwiązywania problemów. Trzeba wyeliminować przyczynę a skutek sam zniknie.
Należy się zastanowić dlaczego masz glony i dlaczego ich nie chcesz. Mi się podobają zbiorniki gdzie glony są, wyglądają bardziej naturalnie, oczywiście jeżeli nie jest ich zbyt dużo. Ale to ja. Inni wolą mieć akwarium - laboratorium.
Najważniejsze pytanie, kiedy akwarium zostało zalane?
Najprawdopodobniej przyczyna tkwi w tym że przekarmiasz ryby, stąd zbyt duże stężenie azotu i glony.
Jak często podmieniasz wodę i w jakich ilościach?
Odmulasz dno przy podmianie?
Jakiej granulacji masz ten grys?

Ślimaki skąd?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
amba
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 17, 2015, 18:47:33 »

Akwarium zostało zalane jakieś 2 misiące temu 
Ryby karmie 1 dziennie ilością kturą zazwyczaj zjadają 2 do 3 minut
Wodę podmieniam 1 w tygodniu w ilości 50 litrów czyli 25% 
Dno zawsze odmulam a co do gryzu to z twoich fotek oceniłbym pomiędzy nz2 a nz3  nie wiem czy cokolwiek będzie widoczne na tych fotkach
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 18, 2015, 03:19:16 »

Na tym zdjęciu nie widać ani podłoża, ani tym bardziej glonów.
Jakie to są te glony?
Zmierz jeszcze raz azot w akwarium i w wodzie którą podmieniasz.
Jeszcze jedno, jakieś nawozy stosujesz?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 03:23:33 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
amba
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 18, 2015, 14:59:39 »

Glonów już nie mam na początku miałem ale przyznam że kosiarki sobie z nimi poradziły, być może akwarium było niedojżałe a i oświetlenie wtedy zmieniałem.
Co do nawozów to stosuje żelazo i węgiel w płynie
Jeśli chodzi o azot czyli jak mniemam no2 ma 0
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 18, 2015, 23:18:21 »

Azot, to mi chodziło o amoniak, azotyny i przede wszystkim azotany.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
amba
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 20, 2015, 19:49:57 »

Podłoże mam zolux czarny żwirek kwarcowy 0,1 _ 3 mm  
Nh3 20
No2 0
No3 5 mg/l
Kh 8
Gh 14 i to mnie zastanawia dlaczego tak wysokie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2015, 05:17:51 wysłane przez amba » Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: