Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr do akwarium 240 L  (Przeczytany 3045 razy)
lysy13
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Marzec 28, 2015, 09:04:23 »

Witam. Krótko i na temat. Własnie zmieniłem swój zbiornik i w miejsce 126 L pojawiło się 240 L. Pytanie moje dotyczy filtra. Na chwilę obecną załozyłem filtr, który miałem w poprzednim zbiorniku czyli kaskadę AQUAEL FZN-2. Tylko nie wiem czy na ten zbiornik da radę? Znalazłem też Filtr kaskadowy HBL-701o mocy 8W, przepływ 600l/h ze skimmerem. Co myślicie ktory będzie lepszy? Czy w ogóle AQUAEL FZN-3? A może są jakieś inne dobre filtry. Proszę o sugestię.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Marzec 28, 2015, 13:23:13 »

Witam. Krótko i na temat. Własnie zmieniłem swój zbiornik i w miejsce 126 L pojawiło się 240 L. Pytanie moje dotyczy filtra. Na chwilę obecną załozyłem filtr, który miałem w poprzednim zbiorniku czyli kaskadę AQUAEL FZN-2. Tylko nie wiem czy na ten zbiornik da radę? Znalazłem też Filtr kaskadowy HBL-701o mocy 8W, przepływ 600l/h ze skimmerem. Co myślicie ktory będzie lepszy? Czy w ogóle AQUAEL FZN-3? A może są jakieś inne dobre filtry. Proszę o sugestię.
Filtracje dobieramy do rodzaju zbiornika (biotop).
Są sytuacje, w  których wystarczy zaledwie wewnętrzny mechanik.
Wszystko zależy od tego, co tam będzie pływało.
Zdefiniuj rodzaj zbiornika i pod to kompletuj sprzęt.
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 12, 2015, 16:25:45 »

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej. Wszystko zalezy od tego co chcesz w tym akwarium mieć. Filtrację dobierasz odpowiednio do obsady, a nie stricte do wielkości zbiornika. Jeśli chodzi o marki, to ja zdecydowanie polecam Eheim. Nie są to tanie urządzenia, ale są niezawodne. Będziesz miał spokój na lata.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: