Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: sterylizacja ryb akwariowych  (Przeczytany 31034 razy)
Nowak
Nowy
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #30 : Wrzesień 14, 2015, 15:38:11 »

Nie chcę abyś odczytał to jako atak na Siebie, chcę jedynie wskazać przyczynę barku zainteresowania wątkiem o akarach.  Smiley
Jak sam temat jest nośny (np. „Czy w sklepie ZOO próbowali Cię oszukać”  Grin ze stosownym przykładem) to sam się będzie rozwijał, przy minimalnym zaangażowaniu autora i zawrocie głowy moderatora. Przy Twoim wątku dotyczącym akar, trzeba by autor się więcej zaangażował. Nic nie napisałeś o swoich doświadczeniach w hodowli akar a takie przecież już masz od kilku miesiący. Nie wiem, może zadaj konkretne, jednoznaczne pytanie oparte o swoje obserwacje (dobrze je przytoczyć) a nuż  ktoś się skusi.  
Jest jeszcze jedna metoda jak wątek siada, podgrzać dyskutantów,  Wink tylko tu trzeba wyczucia by nie wywołać awantury a wątek był nadal pożyteczny.
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #31 : Wrzesień 14, 2015, 15:51:43 »

Teraz się byczę na wakacjach
Mam foty młodych wrzucę jak wrócę.
Mam nadzieję że sąsiedzi się sprawdza w opiece nad nimi bo najstarsze mają już po 8-10 mm i już się robią niebieskie
Jedna para dała mi 150sztuk
Musiałem je odmówić od starych bo one ponownie złożyły ikre
Zapisane

Kris
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #32 : Wrzesień 14, 2015, 17:21:58 »

Tak jak napisał kolega Nowak- mało ludzi się udziela w wątku o akarach bo mało o nich tam jest. Ja, jak wielu pewnie na tych rybach się kompletnie nie znam i dlatego nie pisze, żeby bzdur nie pisać czy pytać o podstawowe informacje. Inaczej by wyglądała sprawa, gdyby post ten był pewnego rodzaju Twoim dziennikiem, w którym chwalił byś się swoimi doświadczeniami oraz opisywał jak do tego doszedłeś, co robiłeś, jakie parametry wody itp. Jakoś krótko opisał te ryby, zachęcił czytelnika do nich. Takie posty ciekawie by się czytało i wtedy w razie jakiś wątpliwości lub ciekawości były pytania, rozwijała się rozmowa. A tak ludzie nie pytają bo jest zbyt ogólnie, więc równie dobrze mogą o tym przeczytać wpisując nazwę ryby w Google i klikając któryś z linków.  

Teraz się byczę na wakacjach
Mam foty młodych wrzucę jak wrócę.
Mam nadzieję że sąsiedzi się sprawdza w opiece nad nimi bo najstarsze mają już po 8-10 mm i już się robią niebieskie
Jedna para dała mi 150sztuk
Musiałem je odmówić od starych bo one ponownie złożyły ikre

Udało Ci się odchować cały miot do tych 10mm czy jednak były jakieś większe upadki?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 17:24:57 wysłane przez Kadafix » Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #33 : Wrzesień 14, 2015, 21:24:10 »

Rozwinę wątek jak wrócę
Odlowilem 150 szt, karmione drobniutką rozwielitką i oczlikiem lapanymi ze stawu, choć granulat 0 pstragowy też wsuwaly jako dodatek albo nie chciało mi się planktonu łapać
Zapisane

Kris
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: