Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Problem z urządzeniem akwarium 12 l
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z urządzeniem akwarium 12 l  (Przeczytany 6299 razy)
Domeeek
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Listopad 15, 2014, 14:29:44 »

Witam

Zwracam się do was użytkowników forum o pomoc w urządzeniu mojego akwarium, w którym chciałem hodować 1
samca Gupika no i parę nie wymagających roślin.
Stan na dziś :
-1 gupik samiec
-1 nurzaniec
-1 kryptokoryna rubella
-grzałka firmy Aquaszut 10W ( uzywana w momentach kiedy spada temp, ale zdazyło sie to tylko raz ) temp stała 24-25 C
-filtr wewnętrzny MINI Aquaszut
-kamień granitowy i mam do dyspozycji korzeń
-tło to czarny brystol
-podloze to zwir kwarcowy
-oswietlenie to lampa biurowa 11W

Pisze ten post bo kazda kompozycja jaka uda mi sie stworzyc wogule nie podoba mi się,
mam ograniczone koszty - praktycznie zerowe ale mam w planach zakupic jakies roslinki
Moze dacie rade napisac mi jakie rosliny sa mało wymagajace i tanie
a moze podpowiecie mi cos do kompozycji Smiley
licze na wasza pomoc Smiley
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #1 : Listopad 15, 2014, 18:30:47 »

Jeśli żwirek jest drobny prawi jak piach, to możesz dać warstwe 1 cm gleby pod żwirek. Nurzaniec i krypcie to uwielbiają. Z przodu jako "trawnik" eleocharis parvulus.

No ale jeden gupik to niezbyt szczęsliwe rozwiazanie, może dokup mu do towarzystwa ze 2 samczyki.

Oprócz tego możesz dać krewetki z rodzaju neocaridina jakąś jedną odmianę np blue velvet, yellow, carbon rili, red rili itp. Gdybyś zdecydował sie na te krewecie to filtr trzeba przerobić, najlepiej kupując dużą gąbkę akwariową z dziurą w środku i ten filtr wciśniesz w tą dziurkę i taka filtracja wystarczy na pare zwierzaków a i młodych kreweci nie wciagnie do filtra. Ewentualnie jeszcze pomyśl o jakiejś przeróbc filtra wewnetrznego na zewnetrzny ;p http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=800&postdays=0&postorder=asc&start=0
chociaż poysł z gąbka jest najtanszy i najpewniejszy jedyna wada to to ze zabiera wiecej miejsca
Zapisane
Domeeek
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Listopad 15, 2014, 22:29:25 »

Dzięki wielkie za odpowiedź zostane przy tych gupikach narazie masz moze pomysł co roslin?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: