Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Osadzanie sie na ścianach "świeżego" akwarium
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Osadzanie sie na ścianach "świeżego" akwarium  (Przeczytany 6586 razy)
amstaff12
Nowy
*
Wiadomości: 49


« : Listopad 30, 2014, 13:03:41 »

Witam  około 1 - 1,5 miesiąca temu założyłem nowe akwarium tarliskowe do rozmnażania palet 112 litrowe . Oczywiście akwarium dojrzewało przez 2 tygodnie , po czym wpuściłem parkę .
Na ściankach akwarium pojawia się brązowy nalot "w niektórych miejscach" , a na dnie żółty który osadza się na całym dnie . Ogólnie przejedzie się gąbkom i tego niema ale czemu sie tak dzieje i co to jest . Gdy wyczyszczę akwarium po ok 2-3 dniach naloty skrupulatnie wracają. Proszę o pomoc .
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #1 : Listopad 30, 2014, 17:46:46 »

jakieś glony, może okrzemki
Zapisane
amstaff12
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #2 : Listopad 30, 2014, 19:25:25 »

"może" tyle to i ja wiem może ktoś coś konkretnie?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #3 : Listopad 30, 2014, 20:16:17 »

Konkretnie to masz puste dno więc się glon osada czego jeszcze więcej chcesz?

Czym baniak oświetlasz? Pod baniakiem daj coś czarnego żeby światła nie odbijało tak i powinno pomóc
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2014, 20:25:08 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #4 : Grudzień 01, 2014, 10:24:19 »

Przynajmniej wiesz że masz żywe akwarium, a nie sterylną bańkę.
Czarny podkład powinien pomóc jak pisze baniakmaniak.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: