Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 120L= pierwsze zakłądanie akwarium  (Przeczytany 3168 razy)
TheGucio
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Listopad 09, 2014, 00:36:05 »

Witam, dostałem swoje pierwsze akwarium, dokładnie to 120L z panoramiczna przednią szybą.
Szukam rad i pomocy gdyż jestem zielony w tym tematach a bardzo podoba mi się hodowla rybek.
Na razie mam pokrywę oświetleniowa do naprawy, poprzedni właściciel próbował odłączyć tylną świetlówkę i zostawić przednia lub na odwrót i dlatego bede oddawał ją do elektryka, żeby poskładał to do kupy.
Akwarium ma wymiary 80cm długość na 40cm wysokość oraz w najszerszym miejscu 35 cm.

Do akwarium dostałem też dwa filtry wewnętrzne, grzałkę i brzęczek do napowietrzania który był ulokowany pod pewnym kamieniem który też mam. Do tego mam z tego co się orientuje piasek kwarcowy ale  bardzo bardzo drobno ziarnisty, prawie jak mąka Cheesy no może delikatnie przesadzam, ale chciałbym go użyć i oczywiście jakieś dekoracje typu 2x zamek i jedna taka jakby góra z dwoma otworami gdzie rybki mogły wpływać. jedynie co na razie kupiłem to mata czarna pod akwarium taka gąbka czy jak to tam nazwać Smiley

Co bym chciał mieć ale nie wiem jak sie do tego zabrać to z 2-3 rośliny które najlepiej jakby wychodziły z największych otworów tych zamków, tylko nie wiem jakie to maja być rośliny do tego podłoża i które by dały z nim wytrzymać. Trochę poczytałem dlatego wiem, że to dość trudne podłoże.  Mogę dokupić jakieś białe kamyczki jeśli trzeba posypać w około "doniczek" roślin. Fajnie wygląda też skorupa kokosa z roślinka w środku lub bez  i nad tym tez myślę. Cheesy doradźcie prosze Smiley

rybki jakie mi się podobają to Neonki Innesa, kiryski, mułojady oraz glonojady. Nie interesuje mnie kupowanie po 1 sztuce każdego gatunku rybek, strasznie podoba mi się ławica neonków. Widziałem w sklepie w 300 litowym akwarium z około 100 sztuk tak myślę na oko i robi to cudne wrażenie. Ale oprócz rybek na samo dno i tych w ławicy może macie jakieś fajne pomysły dla początkującego ?Cheesy

Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1 : Listopad 14, 2014, 21:48:20 »

poczytaj sobie to:
http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: