Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Galaxy z innymi rybami  (Przeczytany 6814 razy)
Mary1517
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Październik 02, 2014, 19:13:27 »

Mam pytanie. Planowałam obsadzić akwarium w microrasbora galaxy i kiryski pigmeje. Akwarium ma 60 litrów. Czy mogła bym dorzucić tam jeszcze jakieś inne ryby? Najchętniej widziała bym szczupieńczyka karłowatego, ale nie wiem, czy mogę go trzymać z galaxy. Jeśli nie, to co? Może jakiś neon?
Nawet, jeśli na taki litraż nie mogę, to i tak chętnie się dowiem, bo przecież litraż zawsze można zmienić w razie potrzeb Wink

Pytanie numer dwa: żywienie. Ma być żywy pokarm dla galaxy - czy może być mrożony? Jeśli tak, to jaki? no i w takim razie czym karmić kiryski? rzucać im na dno coś innego? rozmoczone płatki?
 (gdyby ktoś mógł mi tu przedstawić przykładowe produkty dla galaxy i kirysków, które można dostać w zoologicznym/akwarystycznym była bym wdzięczna).

Pytam się konkretnie o te 3 gatunki bo z tego co od już jakiegoś czasu o nich czytam, to była bym w stanie im zapewnić dobre warunki jak chodzi o wodę, bez jakiegoś lania chemii i innych dziwactw. Poza tym... po prostu mi się podobają Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 19:16:18 wysłane przez Mary1517 » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Październik 02, 2014, 19:17:39 »

Zostaw galaxy i kirysy.

Owszem, szczupieńczyki gdy już podrosną, mogą polować na mniejsze galaxy przy czym te ryby żerują głównie przy lustrze wody więc ryzyko zjadania reszty obsady nie jest tak duże. No, ale jednak jest.

Mrożonki wystarczą.
Wodzień, ochotka, artemia - wszystko będzie zjadane.
Zapisane

Mary1517
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Październik 02, 2014, 19:23:43 »

Szczupieńczyki KARŁOWATE na galaxy? Myślałam, ze zupełnie odwrotnie, one są podobno takie łagodne i nieśmiałe Smiley
To jakie ryby ogólnie można trzymać z Galaxy?
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #3 : Październik 02, 2014, 20:33:24 »

Śmiało można łączyć karłowate z galaxy i nic się nie będzie działo, ja mam z galaxy skrzeczyki karłowate i rozbory borneńskie. Jeśli chodzi o pokarm to z firmowych: tetra diskus(trzeba go troszkę rozdrobnić w palcach) i jest to w pełni wystarczający pokarm dla dorosłych, tropikal ichtivit. Nigdy ochotka w żadnej postaci (podobnie jak tubifex kumuluje w sobie toksyny i jest nosicielem chorób) polecam żywe i mrożone : wrotka czerwona,artemia,czarna larwa komara , wodzień, solowiec w dokładnie takiej kolejności Good ! papa
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Październik 03, 2014, 17:56:24 »

Nie doczytałem, że chodzi o szczupieńczyki karłowate - przepraszam.
Oczywiście, połączenie tych ryb nie stworzy zagrożenia.
Pzdr.
Zapisane

Mary1517
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Październik 04, 2014, 19:05:28 »

To dobrze, już się wystraszyłam Cheesy
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Przydadzą się Good !
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #6 : Październik 07, 2014, 07:18:26 »

Nie będę się wypowiadał jako znawca szczupieńczyka karłowatego ale opowiem wam historię którą sam miałem i na niej skończyła się moja przygoda z szczupieńczykami.
Byłem w sklepie akwarystycznym kupowałem nową obsadę do zbiornika kolegi za namową sprzedawcy i kumpla zdecydowałem się połączyć szczupieńczyka karłowatego z neonem inesa.
Efekt wyglądał tak że po wrzuceniu do worka neonów w którym znajdowały się 4 szczupieńczyki prawie takich samych rozmiarów, zanim doszedłem do kasy już z pyska jednego wystawał ogon po neonie.  Grin
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Listopad 14, 2014, 19:53:34 »

Byłem w sklepie akwarystycznym kupowałem nową obsadę do zbiornika kolegi za namową sprzedawcy i kumpla zdecydowałem się połączyć szczupieńczyka karłowatego z neonem inesa.
Efekt wyglądał tak że po wrzuceniu do worka neonów w którym znajdowały się 4 szczupieńczyki prawie takich samych rozmiarów, zanim doszedłem do kasy już z pyska jednego wystawał ogon po neonie.  Grin
Sorry, ale ty chyba kompletnie nie wiesz co to jest szczupieńczyk karłowaty. No chyba, że kupować narybek neona heheheheh
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #8 : Listopad 14, 2014, 20:43:50 »

Szczupieńczyk karłowaty to szczupieńczyk  nie bez powodu tak się nazywa, co nie zmienia faktu że widziałem to na własne oczy więc nie powtarzam historii zasłyszanej od kogoś. Nie wiem czy był tak głodny ale nie pogardził małym neonem.
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #9 : Listopad 14, 2014, 22:35:44 »

naprawdę nie wiem jak mały musiał być ten neon żeby sie zmieścić w pysku szczupieńczyka karłowatego... chyba 0,5cm. a jak patrzę na szczupieńczyki karłowate które dostępne są w handlu i mają na ogół 1cm, to nawet jest mi sobie trudno wyobrazić żeby zaatakowały nawet 0,5cm neona. albo koloryzujesz albo mylisz gatunki szczupieńczyków.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: